#1 2009-11-06 22:15:04

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Dué le quartz

Dué le Quartz był zespołem indies ze sceny Visual Kei, założonym w grudniu 1998 roku. Ich muzyka znacznie wyróżniała się jednak wśród innych zespołów tego samego nurtu. Zauważyć w niej można było mnóstwo szalonych rytmów i skrajnych melodii. Geniusz Miyabiego, jednego z najlepszych gitarzystów W Japonii, a może i na świecie, ujawnił się w pełni w Dué le Quartz. Wokal Sakito natomiast z pewnością trzeba zaliczyć do oryginalnych. Momentami zdaje się, że nie trafia w rytm czy improwizuje, niewątpliwie jednak posiada swój urok. Charakterystyczny był również image zespołu: stroje pełne dodatków, falbanek, koronek oraz przypinek; wysoko upięte wymyślne fryzury.

Skład:
Wokal : Sakito
Gitara : Miyavi (ex. Miyabi)
Bass : Kikasa
Perkusja : Kazuki

Gitara : Ken [odszedł : 1999]

Dué le Quartz zostało założone w grudniu 1998 roku, przez Sakito i Kena. Niedługo potem dołączyli do nich Kikasa i Kazuki (ex-Je*Reviens). Początkowe trasy koncertowe odbywały się głównie na linii Tokyo-Nagoya-Osaka. Przygotowania do występu na żywo zaczeli w lutym 1999 roku. Pierwszy live Dué le Quartz odbył się 14 lutego w Takadanobaba Area, następne w Ikebukuro Cyber i innych znanych „live houses”. Lecz w ciągu tych czterech miesięcy oprócz występowania na żywo, dali też swój pierwszy występ w telewizji, wystepując w „TV Asahi”. W maju, zaraz po występie w Shibuya Deseo, zespół opuścił Ken.

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/207872/Du+le+quartz.jpg



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#2 2009-11-10 15:30:59

satosz

cc66ff

Re: Dué le quartz

Monsun, a masz moze download do ich dyskografi? bo mam kilka piosenek jedynie, reszty znaleźć nie mogłam

 

#3 2009-11-27 21:36:22

Pazurek

cc66ff

Re: Dué le quartz

Zacząłem ich słuchać przez Myva dość ciekawe i oryginalne brzmienie ale mam tylko kilka ich piosenek xD

i muszę przyznać ze taki mroczny miyavi to ciekawa sprawa xD

ciekawi mnie czy gdyby się nie rozpadli to czy by doszli do tego co Miyavi

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przerywanie kaset hi8 ciechocinek hotel wellness