#1 2010-10-16 12:28:23

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Twitter Trending Projects

Wiem, że niektórzy z was mają twittera ^^ a żeby częściej go używać postanowiłam wam przybliżyć o co chodzi w trendingu na twitterze ^^ Nie wiem czy wiecie ale jak nie wiecie to się dowiecie zaraz ^^ można promować określone frazy przez wpisy, jeśli będzie ich wystarczająco dużo w danym czasie to fraza pokaże się w bocznej tabelce : 'Trending: Worldwide' i będą ją widzieli wszyscy użytkownicy twittera.
Po co o tym piszę i dlaczego tutaj ?
Są różne projekty realizowane przez fandomy, dzięki temu wiele osób zupełnie nie wiedzących o co chodzi dowiaduje się o istnieniu np. wokalisty tak jak to było w przypadku Kim'a Hee Chul'a. Jego imię przez jakieś trzy dni nie schodziło z topowego miejsca na trend list. Fani trendowali go również pod nazwami Mikly Skin, Skinny or Muscular, Kim Hee ~ promowany też był jego kot jako sleeping HeeBum (i chyba sleeping Baengsin też było ale już nie wiem ^^). Dzięki temu 'zrywowi' HeeChul doczekał się nawet artykułu w amerykańskiej gazecie, nie mówiąc już o tym że zrobił niezłe zamieszanie na twitterze ^^ Kiedy się kliknie na dany 'trend' pokazują się wszystkie wpisy opatrzone promowaną frazą. Trendy sprawdzają różni ludzie chociażby z ciekawości o co właściwie chodzi i tym sposobem szerzy się wiedza na wybrany temat, np. jeśli chodzi o Hee Chul'a to wpis przypadkowej osoby która dowiedziała się o nim dzięki trending projektowi :
" swartz_de : Thanks to twitter, I know that Kim Hee Chul is a singer and benevolent ruler of Asia. His followers are also friendlier than Justin Bieber's "

Myślę, że to też ważna część bycia fanem - promowanie osób które się lubi czy uwielbia ^^ w taki sposób w jaki się da a twitter siłę przebicia ma więc jest dobrym miejsce na takie sprawy.

Był też projekt na urodziny Jina z tym, że ja jeszcze wtedy na twittera spoglądałam podejrzliwie i nie miałam tego wszystkiego obcykanego i w ogóle uważałam, że twitter to strasznie głupie 'coś' czego ja nie pojmę XD ale wiem, że się udało... tylko trzeba chętnych do tweetowania o określonym czasie ^^

W ten sposób można też się niejako 'kontaktować' z naszym ulubieńcem (jeśli używa twittera) bo nawet jeśli nie jest w top trendowanych (lol) to może śledzić nadaną frazę. Tak jak np. Miyavi kiedy poprosił żeby napisać opinię o jego nowej płycie używając tagu #whatsmyname ^^ i on na prawdę czytał te opinie, odpowiadał nawet na niektóre wpisy, np :

" yes, TORTURE. @janecutiehWARP do you know what you are doing to your fans??? #whatsmyname " XD ( pierwsza część to jego odpowiedź na to co napisane po @janecutiehWARP  to opinia a może raczej słowa fana ^^ )

"kisses 4 ur mom. muah!! @himura450 GRAVITY STILL MAKES ME CRY SO BEAUTIFUL THANKS MIYAVI! > < (EVEN WHWN MY MOMS SAY THAT "HE IS CRAZY")"

" Romania yay!! @maddy96myv Ur new album rocks! I LOVE TORTURE AND GRAVITY! Hugs from Romania, Myv!"

A to tylko parę przykładów, bo odpisywał o wiele większej ilości osób które przychyliły się do jego prośby o napisanie czegoś o jego nowej płycie, warunkiem żeby to zobaczył był podany tag #whatsmyname na który on sobie elegancko wchodził i czytał co fani piszą ^^ Musiał mieć niezłą radochę ^^

Dobrze w razie pytań pisać. Napiszcie co o tym wszystkim sądzicie, czy to ma sens, czy jest fajne czy nie, czy bierzecie udział w podobnych projektach czy nie i dlaczego XD Można tu też wstawiać nadchodzące projekty jeśli o nich wiecie ^^ tylko prosiłabym po polsku napisać.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#2 2010-10-16 15:10:57

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Twitter Trending Projects

Takie akcje sa naprawde świetnym pomysłem zwałszcza jesli chodzi muzyka która mu słuchamy gdyz mimo wszystko nie jest ona bardzo znana czy popularna. Dlatego rekalmowanie artystów którzy bądź co bądź sa tego warci jest dobra inicjatywą.
a co do #whatsmyname po prostu zdychałam jak czytałam niektóry odp Myv'a xd zreszta on siedział na tym twiterze chyba z 10 godz i to w nocy 1 o.o niezłe zdrowie ma facet xddAle własnie za takie rzeczy fani go kochaja no nee? xd
Jak na razie to niespecjalnie orietuje się w jakis nowych akcjach ale jak cos znajde to napewno napisze ;d

Offline

 

#3 2010-12-23 19:53:07

 chechu

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Twitter Trending Projects

Jasne że takie akcje sa świetne i zawsze się udzialam, jak jest coś z kattunem ;33 ostatnio było z okazji nowego dvd, a i jeszcze będzie znów ;33 fakt, że piszę same fangirlsowe pierdoły jest nie wazny XD i właśnie jak trendingowaliśmy to był akurat kame na twitterze !!! i głupek jeden sobie nas olał XD
ogólnie jest fajnie bo gadałam sobie dzięki temu z jakimis fankami z Filipin XD i sie dziwiłysmy, że tak mało hyphens było ;( no ale cóż ^^ jak była akcja na premiere CUW to co to było XD aż mi sie twitter zawiesił, ale niestety nie udało nam sie zatopowac o.o"


http://img838.imageshack.us/img838/1143/ffdff.jpg
亀ちゃん、愛してる ♥   

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset https://klasawwarszawie.waw.pl/