#1 2009-08-08 01:08:16

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

X Japan

http://img01.ti-da.net/usr/kozue/X-Japan.jpg

X JAPAN  – popularny japoński zespół metalowy, założony w 1982 roku, rozwiązany 30 września 1997, reaktywowany 4 czerwca 2007.

Głównym zamysłem tej grupy było szokowanie publiczności wszelkimi możliwymi sposobami. Ich motto brzmiało: "Psychodeliczna Przemoc - Zbrodnia Wizualnego Szoku". X Japan uznawani są przez to za pionierów visual kei, choć zespoły wykorzystujące ten koncept istniały już przed nimi. Żadnemu z nich nie udało się jednak osiągnąć popularności porównywalnej do X Japan.

Skład
Toshimitsu "Toshi" Deyama- wokal
Tomoaki "Pata" Ishizuka - gitara
Hideto "hide" Matsumoto - gitara (zmarł: 1998)
Sugihara "Sugizo" Yasuhiro - gitara
Hiroshi "Heath" Morie - bas
Yoshiki Hayashi - perkusja i pianino

Historia

Grupa X JAPAN powstała w 1977 roku. Wtedy to znajomi z przedszkola, Yoshiki Hayashi i Toshimitsu Deyama stworzyli zespół o nazwie 'Naitsu'. Yoshiki był perkusistą, a Toshimitsu zajął się gitarą. Z czasem przyłączyło się do nich parę osób, i Yoshiki zmienił nazwę na 'X'. Toshimitsu przejął rolę wokalisty. Przez sześć lat grali dla zabawy, do roku 1983, kiedy to miał miejsce ich największy dotychczasowy występ. Po ukończeniu Awa High School Yoshiki i Toshimitsu postanowili związać się z muzyką, mimo że wokalista początkowo miał zostać lekarzem. Yoshiki nie miał żadnych problemów - jego mama uważała, że syn najlepiej wie, co dla niego najlepsze. W 1984 dwóch panów wylądowało w Tokio. Skład zespołu zmieniał się nieustannie, stali pozostawali jedynie wokalista i perkusista. W 1985 wydali swoje pierwsze demo zawierające 5 utworów, a w czerwcu pierwszy singel I'll kill you. W lipcu nagrali utwór, który potem znalazł się na albumie Heavy metal force III - Break the darkness. Do tej pory żadna wytwórnia nie była nimi zainteresowana, toteż Yoshiki i Toshimitsu założyli własną wytwórnię. Przedsięwzięcie to finansowała matka Yoshikiego, która sprzedała swój sklep. W ten sposób powstało Extasy Records. W kwietniu wydali singel Orgasm. Żaden z gitarzystów i basistów nie pozostał na dłużej - dopóki nie pojawił się Taiji Sawada. Następnie Yoshiki zaprosił Hideto Matsumoto - ex-lidera zespołu Saber Tiger. Uratowało to Hideto. Po rozpadzie jego zespołu postanowił zostać fryzjerem. Jakiś czas później przyłączył się do nich Tomoaki Ishizuka, zwany Pata i skład się ustabilizował. Rozpoczęły się trasy koncertowe, a po nagraniu video clipu (Bakuhatu-Sunzengig) zaczęli pojawiać się w TV, radiu i prasie. Wtedy też problemy zaczęło sprawiać słabe zdrowie Yoshikiego - 23 listopada 1989 roku podczas Rose & Blood Tour zasłabł na scenie i cała trasa została odwołana. Mimo to w lutym 1990 została wznowiona. Kolejne dwa lata były bardzo pracowite, wydali parę singli, wygrali konkurs na najlepszy zespół w Japonii, zaś sam Yoshiki wraz z Tetsuyą Komuro założyli zespół 'V2' i wydali album 'Yoshiki Selection', będący składanką klasycznych utworów Yoshiki. W 1992 roku Taiji opuścił zespół, w sierpniu na jego miejsce przyszedł Hiroshi Morie - Heath. W tym też roku przechrzcili się na 'X JAPAN', bowiem odkryli, iż w Stanach funkcjonuje zespół o takiej samej nazwie i miewa się całkiem dobrze. W kolejnych latach wydawali album za albumem, teledysk za teledyskiem, singel za singlem. W 1997 roku Toshimitsu postanowił odejść z zespołu - jego wizja muzyki różniła się od Yoshiki. Yoshiki stwierdził, że X JAPAN jest związane nierozerwalnie z głosem Toshimitsu, zorganizował konferencję prasową i ogłosił koniec zespołu. 31 grudnia odbył się ostatni koncert - Last Live.

W roku 2008 X JAPAN powróciło z piosenką "I.V.", która została wykorzystana jako temat do znanego horroru Piła IV. Niestety już bez gitarzysty Hideto Matsumoto, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo 1,5 roku po rozwiązaniu X JAPAN. Mimo to członkowie zespołu nie zapomnieli o byłbym gitarzyście. Na teledysku do "I.V." można zobaczyć jedną z gitar Hideto podpartą o głośnik, a także fragmenty z koncertów.

W marcu 2008 X JAPAN odbył trzy koncerty (28, 29 i 30 marca) w Tokyo Dome. W czasie tych trzech koncertów wspólnie z X JAPAN występowali zaproszeni gitarzyści: Wes Borland z Black Light Burns, Richard Fortus z Guns'n'Roses i Sugizo z nieistniejącego już LUNA SEA.

X JAPAN uczestniczyli w hide memorial summit - dwu dniowym koncercie poświęconym Hideto, który odbył się 3 i 4 maja w Tokyo Stadium. W czasie tych dwóch koncertów wystąpiło ok. dwudziestu artystów, takich jak Dir en grey, LUNA SEA czy T.M. Revolution.

Na wszystkich koncertach X JAPAN po wznowieniu działalności Hideto był obecny dzięki obrazom i wideo.

X JAPAN zaplanowało koncert w Paryżu (Francja) 5 lipca 2008, niestety do niego nie doszło z powodów zdrowotnych Yoshiki'ego. W Sylwestra odbył się koncert 'COUNTDOWN GIG' w Akasaka Blitz, czyli Hali w której występowali ponad 20 lat temu, nie bez powodu wybrali to miejsce.

W 2009 zagrali 2 koncerty w Hong Kong (16 i 17 stycznia), okrzyknięte zostały najlepszymi koncertami od czasu ich powrotu. Yoshiki w wywiadzie powiedział, że to były dla niego najlepsze koncerty w historii X JAPAN. Były drobne problemy z bassistą zespołu - Heathem, który nie zgodził sie na kontrakt reklamowy, ale ostatecznie wszystko skończyło się dobrze i Heath razem z chłopakami wystąpił 2 i 3 maja na koncertach w Tokyo Dome i wystąpi 30 maja w Tajpei (Tajwan). Na koncertach w Tokyo Dome został wykonany nowy utwór - JADE, oraz zaprezentowany nowy, 6 członek zespołu, którym został Sugizo. Na lato planowane są koncerty we Francji, Niemczech i Finlandii. Na lato zespół planuje wydać również nowy album "The Best Of", który będzie zawierał kilka nowych piosenek.

Albumy i EP
-Vanishing Vision (14 kwietnia 1988)
-Blue Blood (21 kwietnia 1989)
-Jealousy (1 lipca 1991)
-Art Of Life (minialbum) (25 sierpnia 1993)
-X Singles (21 listopada 1993)
-Tokyo Dome On The Verge Of Destruction 7.01.1992r. (2 płyty; 7 stycznia 1995)
-Best Of X (2 płyty; 1 grudnia 1996)
-Dahlia (4 listopada 1996)
-Live Live Live Tokyo Dome 1993-1996 (2 płyty; 15 października 1997)
-Live Live Live Extra (5 listopada 1997)
-Ballad Collection (19 grudnia 1997)
-Singles - Atlantic Years (25 grudnia 1997)
-Special Box (2 płyty; 25 grudnia 1997)
-Live In Hokkaido 1995.12.4 BOOTLEG (21 stycznia 1998)
-Art Of Life Live (18 marca 1998)
-Perfect Best (2 płyty; 24 lutego 1999)
-STAR BOX (30 stycznia 1999)
-X Japan Best - Fan's Selection (2 płyty; 19 grudnia 2001)
-The Last Live (3 płyty; 30 maja 2001)
-X JAPAN BEST -Fan's selection- (2 płyty; 19 grudnia 2001)
-TRANCE X (4 grudnia 2002)
-Jealousy Special Edition (14 lutego 2007)
-BLUE BLOOD Special Edition (14 lutego 2007)



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#2 2009-08-08 11:27:36

Dies-Irae

cc66ff

Re: X Japan

Oho, mój ukochany zespół!
Uwielbiam X Japan, mam całą dyskografię na komputerze i chyba dawno się tak nie cieszyłam gdy odkryłam, że zespół znowu gra!
Jade, I.V oraz Without you są fenomenalne! Zwłaszcza można wzruszyć się słuchając wersji live tego ostatniego - Toshi praktycznie płacze i aż lekko fałszuje(bo to piosenka dla hide jest).
Ogólnie mam nadzieję na ich trasę w Europie, chociaż Yoshiki w tyle projektów jest zaangażowany... S.K.I.N. o którym nic nie wiadomo, The TRAX i X Japan...No i ma problemy ze zdrowiem, biedaczek...

 

#3 2009-08-08 21:26:23

Dies-Irae

cc66ff

Re: X Japan

Ich wiek to tylko chyba po Toshim widać, a Yoshiki wygląda na 30 lat a nie 43 bodajże.

S.K.I.N. to w ogóle wielka niewiadoma, potencjał mają, stronę(>.<) mają, ale nic nie robią. Skandal. Ale jak mówiłam o Toshikim, ale nie tylko on jest zaangażowany - w końcu Miyavi jest tatusiem, a Gackto obchodzi 10 rocznicę solisty i nagrywa, nagrywa, daje koncerty i w filmach występuje^^

EDIT:
Yoshiki przeszedł niedawno operację, możliwe że będzie ich jescze więcej, no i potem rehailitacja - ma straszne bóle szyi, nadwyrężenie, niedawno stracił czucie w lewj ręce.

Mi bardzo podobało się posunięcie zespołu, który ogłosił, że Sugizo został 6 członkiem zespołu, a nie 5 - bo Hide zawsze u nich żyje. To jest piękne po prostu.

Ostatnio edytowany przez Dies-Irae (2009-08-09 12:48:32)

 

#4 2009-08-10 20:40:22

toshi

cc66ff

Re: X Japan

ah ah ah <orgazm>:3


moje x japan moja miłości :3 legenda legend czysta klasyka :3
fakt yoshi trzyma sie niezle i te jego miesnie :3

muzyke tworzyli i tworza nieziemską :3 głos toshiego przynosi ukojenie :3
zawsze kochane japanki :3


zapominacie ze hide pisze sie z malej litery!

Ostatnio edytowany przez toshi (2009-08-10 20:41:33)

 

#5 2009-08-10 20:43:06

Dies-Irae

cc66ff

Re: X Japan

Nie zapominam, ale dziwnie to wygląda, no i chcę go wyróżnić w zdaniu^^

 

#6 2009-08-11 16:05:25

blejd

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

X japan to chyba pierwszy zespół jaki słyszałem jeżeli chodzi o muzyke J. i ten zespół wciągnoł mnie w wir J muzyki


http://i26.tinypic.com/a0ja05.png
http://myanimelist.net/signature/blejd.png

Offline

 

#7 2009-08-12 13:45:03

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

X Japan to naprawdę klasyka, do której lubię wracać, szczególnie do tych najbardziej nastrojowych piosenek.



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#8 2009-08-12 13:58:52

Dies-Irae

cc66ff

Re: X Japan

O Jezu...

Informacja z 30 lipca(obecnego statusu nie znam)
Yoshiki nadal ma problemy...Operacja się skończyła, ale nadal nie może ruszać lewą ręką, ledwo chodzi, nie może pokonywać schodów i szyja boli go gdy nią rusza...

Cieawam, jak teraz, prawie dwa tygodnie później...W internecie nie ma zbyt wielu wiarygodnych infromacji, ale nadal szukam i czekam. Mam nadzieję, ze będzie mógł grać, bo to byłaby niesamowita strata...

 

#9 2009-08-16 15:57:51

Lladia

cc66ff

Re: X Japan

X Japan to pierwszy japoński zespół jaki poznałam. Po prostu legenda.
Zobaczyć ich na żywo, to byłby sen:)

jak coś będziecie wiedziec o Yoskikim to piszcie

 

#10 2009-08-17 22:55:01

Kagami

cc66ff

Re: X Japan

Legenda wiecznie zywa !

moj ulubiony zespol na zawsze :]

ale (nie zabijcie mnie teraz !) z calym szacunkiem do zmarlej osoby, Hide .. nie pasowal mi do X, w sensie te rozowe wlosy

 

#11 2009-08-18 09:22:57

Dies-Irae

cc66ff

Re: X Japan

Najnowsze wieści są z 5 sierpnia - Yoshiki kontynuuje rehabilitację, chodzi trochę lepiej, ale jego ręka nadal nie pracuje tak, jak powinna.
Na razie fani czekają wieści, YM nie dostaje raportów z Los Angeles, ale parę dni temu ktoś od nich poleciał na miejsce, jeśli czegoś się dowie to może będziemy wiedzieli więcej.

 

#12 2009-08-18 09:27:27

toshi

cc66ff

Re: X Japan

pewnie wlasnie o to chodzilo by sie wyroznial xD ktoz inny mial rozowe wlosy :3

 

#13 2009-08-18 13:59:15

Kagami

cc66ff

Re: X Japan

Haha no pewnie tak :] aczkolwiek nie byl moim ulubiencem

 

#14 2009-08-18 14:16:02

toshi

cc66ff

Re: X Japan

moim też nie xD u mnie wygrywa toshi i yoshi zawsze :3

 

#15 2009-08-18 15:57:38

Kagami

cc66ff

Re: X Japan

Agree !

Bardzo bym prosiła o dłuższe wypowiedzi, może jakieś uzasadnienie?Z góry dzięki - Sayuuki

 

#16 2009-08-19 18:15:31

valentine

cc66ff

Re: X Japan

Ale jednak bez Hide'a X to nie ten sam X.

 

#17 2009-11-10 16:30:06

Vin-chan_2

cc66ff

Re: X Japan

mam do nich straszny sentyment znam ich od dość dawna ale dopiero w tym roku zaczęłam ich słuchać
pokochałam ich i nie da się tego zmienić

 

#18 2009-12-18 22:48:01

 kruczek

Dorei

Punktów :   

Re: X Japan

Ja poznałem ich jeszcze jak chodziłem do podstawówki, co prawda wtedy nie interesowała mnie muzyka visual kei - aczkolwiek już wtedy byłem  zainteresowany prawie wszystkim co japońskie - jednakże muzyka ograniczała się do Openingów, endingów i ostów z anime (dopiero właśnie po zakupieniu magazynu Kawaii  ze specjalną płytą zacząłem interesować się również muzyką japońską nie tylko ze względu na anime). Tak na poważniej od drugiej Gimnazjum czyli 4 lata:)

Hideto [*]

Ostatnio edytowany przez kruczek (2009-12-18 22:49:36)


http://img5.imageshack.us/img5/1345/sygna.png

Offline

 

#19 2009-12-18 23:04:40

vereesa

cc66ff

Re: X Japan

uwielbiam...kocham...pragnę zobaczyć ich na żywo i mogła bym tu wymieniać i wymieniać
uwielbiam klimat utworów, głos Toshiego, niesamowitą atmosferę jak jest na ich koncertach, pamięć o hide
ja po prostu kocham X Japan

hide pasował bo przecież cały X miał taki styl na początku swojej działalności i przez kilka lat jej trwania (Pata miał czerwone włosy, Toshi blond pozostali też raczej nie pozostawiali naturalnego koloru)
poza tym X Japan to oni wszyscy razem, każdy wniósł cząstkę siebie, która razem stworzyła X, więc się nie zgodzę z przedmówcami, że hide nie pasował bo miał inny wygląd

X Japan

 

#20 2009-12-19 20:03:18

toshi

cc66ff

Re: X Japan

vereesa wyslijmy im zaproszenie moze przyjada do nas xD

 

#21 2009-12-20 16:01:35

vereesa

cc66ff

Re: X Japan

umarła bym ze szczęścia ale oczywiście po koncercie

 

#22 2010-01-20 08:35:54

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

Toshi ma problem, jest poważnie zadłużony a jego żona zdradzała go z... ale zacznijmy od początku.
Tłumaczę z angielskiego więc za ewentualne błędy z góry gomen.

Wolkalista X-JapanJapoński Toshimitsu Deyama wyznał, że jest głęboko zadłużony i że jego była żona oszukiwała go przez ostatnią dekadę (wpędzając w niezłe kłopoty).
Deyama powiedział że ogłosi swoją upadłość, rozwiedzie się z żoną i ma nadzieję zacząć wszystko od nowa.
Według doniesień mediów, 45-letni piosenkarz ożenił się w 1997 roku i wraz z żoną dołączył do organizacji o nazwie "Home of Heart" w latach 90-tych.
Dziesięć lat temu, jego żona zaczęła interesy z liderem "Domu Serca" Masayą i paroma innymi przedsięwzięciami powiązanymi z organizacją (x___x). Masaya jest(stał się) również producentem Deyamy.
W tym właśnie czasie żona Toshiego podobno przekazała wszystkie pieniądze męża na organizację i zaciągnęła ogromne kredyty na swoje nazwisko i tym samym wpakowała męża w około 100 milionów jenów (S 1,5 milionów dolar) długu.

Su*a normalnie x___x poor Toshi regulamin -> 8. Wszelkie wulgaryzmy należy cenzurować przez * lub w inny sposób. chociaż zgadzam się z tą opinią 


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#23 2010-01-26 16:57:49

 paranoidalna

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan

Na planie zdjęciowym X JAPAN w Hollywood

http://www.jame-world.com/_pic/pic/1592-a.jpg

Skrzyżowanie Hollywood Boulevard i Highland Avenue jest chyba najruchliwszym i najjaśniejszym punktem Los Angeles. Hollywood Boulevard - ulica, na której kręcono zdjęcia, jest znana z setek turystów, którzy codziennie zalewają ją w poszukiwaniu pozostałości klasycznego Hollywood. Pozują do zdjęć ze sławnymi ludźmi, chodzą do takich miejsc, jak muzeum osobliwości Ripley’s Believe it or Not! czy muzeum figur woskowych Madame Tussaud, a nawet robią sobie zdjęcia z licznymi dziwakami poprzebieranymi za sławne postacie.

To właśnie jest to szalone miejsce, w którym X JAPAN postanowili nakręcić cztery nowe klipy do piosenek IV, Jade, Endless Rain oraz Rusty Nail. Całe wydarzenie zostało dość niespodziewanie ogłoszone zaledwie kilka tygodni wcześniej, a fanów poproszono o to, aby zgłaszali się do udziału w nim za pośrednictwem Jrocknation.com. Ze względu na małą ilość czasu wielu fanów X JAPAN nie mogło się tam pojawić; początkowo spodziewano się tysięcy osób, jednak w dniu nagrywania pojawiło się ich zaledwie kilka setek. Nie byli oni jednak jedynymi widzami - fanów otaczały także setki zwykłych turystów oraz klubowiczów, którzy w weekendy stadnie zjeżdżają do Hollywood. Energia i podniecenie wielbicieli zespołu udzieliły się także tym przypadkowym widzom, z których sporo zostało, aby przyglądać się występowi.

Dzień był pogodny, ale o 16:00, czyli o godzinie, na którą fani mieli się zjawić, nic się nie wydarzyło. Fanów informowano wcześniej, iż po przybyciu mają zgłaszać się do ochroniarzy, jednak na miejscu nie było nie tylko nikogo z ochrony, ale nawet żadnego organizatora. Fani gromadzili się więc pod przejrzystą sceną zbudowaną na skraju centrum handlowego bez większego pojęcia, co tak właściwie mają robić.

Jak większość scen budowanych na potrzeby X JAPAN, tak i ta była piękna, ekstrawagancka, kryształowa i ogromna. Usytuowano ją na skraju budynku w ten sposób, aby fani mogli widzieć członków zespołu od dołu. Co jakiś czas podczas kręcenia jeden z muzyków przechylał się przez balustradę i machał do fanów na ziemi, na co oni odpowiadali kompletnym szaleństwem, które bardzo podobało się kamerzystom. Liczba kamer wkoło sceny była ogromna: kilka na wysięgnikach filmowało wszystko z góry, kilka zostało ustawionych wkoło fanów oraz oczywiście wiele skierowano na samych członków X JAPAN.

O 16:30 nagle zaczęła grać muzyka, a na ekranie pokazano YOSHIKIego grającego na fortepianie wstęp do Endless Rain. Ekran nareszcie pokazał fanom, co tak naprawdę działo się na górze - YOSHIKI grał na fortepianie, a stojący obok niego TOSHI śpiewał z playbacku. Ponieważ było to kręcenie klipu, członkowie zespołu nie musieli naprawdę występować, co okazało się bardzo dobre dla TOSHIego, który niewiele wcześniej musiał odwołać kilka swoich występów ze względu na zły stan zdrowia. Na szczęście w dniu kręcenia klipu wydawał się już zdrowy i to on najczęściej przechylał się za barierki, szczerząc w uśmiechu zęby podczas wylewania butelek wody na fanów zgromadzonych poniżej.

Podczas gdy dzień powoli zmieniał się w zmierzch, a następnie w noc, efekty wizualne towarzyszące występowi stawały się coraz bardziej spektakularne. Na początku były to tylko dym i mgła, ale gdy zaczęło robić się ciemniej, dostrzec można było lasery, które śmigały po sąsiednich budynkach. Gdy na dobre się ściemniło, pracę rozpoczęli także pirotechnicy. Ogień rozbłyskiwał tylko raz podczas każdej piosenki, za każdym razem z tyłu sceny za zespołem, jednak bijący od niego żar dało się odczuć nawet na dole; kilka razy na fanów posypały się również iskry. Ekipa zdjęciowa rozdawała fanom świecące pałeczki, które ci podnosili go góry, krzyżując je w formę litery 'X'.

Jak można się było spodziewać, zespół grał te same cztery piosenki w kółko przez około sześć godzin, wliczając w to przerwy. Pod koniec dnia jakiś szczególnie odważny fan stwierdził: "Do tych czterech piosenek przez jakiś czas raczej tęsknić nie będę". Zespół robił sobie wiele małych przerw oraz jedną dużą w połowie kręcenia, podczas której fanom pokazane zostały klipy z różnych koncertów, m.in. z Tajwanu, Hongkongu oraz wiele starszych. Gdy tylko na ekranie podczas jednego ze starszych nagrań pojawił się hide, wszyscy zaczęli krzyczeć jeszcze głośniej niż robili to do tej pory. Klipy zajmowały fanów skutecznie przez całą 45-minutową przerwę. Chociaż część z nich poszła w tym czasie pospacerować, to większość z nich pozostała na miejscu przez cały dzień zdjęciowy, nie ruszając się ani o krok przez sześć godzin.

Z tego, co widać było z perspektywy fana, występ ten wydawał się przepiękny, zupełnie jak prawdziwy koncert X JAPAN. YOSHIKI cały czas zmieniał instrumenty, podczas partii fortepianowych grał profesjonalnie i lekko, podczas gdy TOSHI śpiewał obok niego. Na ekranach nie pokazywano wiele ujęć pozostałych członków, ale gdy już ich pokazano, wydawało się, że PATA i SUGIZO świetnie się bawią i z wielkim entuzjazmem grają na gitarach.

Gdy około 22:30 filmowanie zakończyło się, nikt nie wiedział, że to już koniec, więc wszyscy stali jeszcze przez jakiś czas, czekając na więcej. Fani ciągle skandowali imiona swoich ulubionych członków zespołu, trzymali w górze bannery i świecące pałeczki, ale gdy zespół zszedł ze sceny po raz ostatni, światła już przygasły. Zebrani powoli rozeszli się we wszystkich kierunkach, z podekscytowaniem rozmawiając o wydarzeniach tego dnia. Wszędzie błyskały flesze aparatów, które robiły zdjęcia cosplayerom z Japonii, bannerom, a nawet innym poznanym tego dnia fanom. Tego dnia na Hollywood Boulevard wielbiciele X JAPAN z całego świata przybyli zobaczyć swój ulubiony zespół, pokazując tym samym ogrom swojego przywiązania, poświęcenia oraz szaleństwa na jego punkcie

http://www.jame-world.com/_pic/gal/796b.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796c.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796d.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796e.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796f.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796g.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796h.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796i.jpg


http://www.jame-world.com/_pic/gal/796j.jpg




Żródło: JaME


http://img708.imageshack.us/img708/8607/kagaminetwinsbestfriend.jpg

Offline

 

#24 2010-02-15 19:52:39

Jeanne

cc66ff

Re: X Japan

O rany - czytając te informacje o Toshi się zdziwiłam! Rozwód? Bankructwo? Koniec solowej kariery?! Widać, że wraz z Yoshiki są dobrymi przyjaciółmi - cieszy mnie to.
Ale o X-Japan, nie wiem jak dla Was, ale dla mnie zmarło w dni śmierci hida [*]. X Japan bez niego to nie to samo. Za każdym razem gdy oglądam ostatni koncert The Last Live potrafię płakać. A kolejne koncerty i klipy, gdzie widać gitarę hida [*] oraz krótkie urywki z nim cieszą mnie. Widzę, że o nim pamiętają.
Uwielbiam ich muzykę, szczególnie te powolne, melancholijne. Endless Rain, Last Song, Forever love - najlepsze.

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2010-02-15 19:53:52)

 

#25 2010-04-09 20:44:42

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

New Album X JAPAN
The band X Japan announced the Release of a new album planned for the Japanese summer.

Still untitled, it is known that the album will be all composed in English.

Along the news, they said they will work 24 hours per day for the album to come out sooner.

It is worth remembering that X Japan is one of the main attractions of Lollapalooza, one of the biggest rock festivals in the world.



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#26 2010-04-19 22:10:18

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: X Japan

K0ch@m !ch. J∑d∑n z p!∑rwszﻵch z∑sp0ł0w j@k! p0zn@ł@m. Ch0c!@rz w0l∑ w∑rsj∑ st@rsz@. N0 ! z@p@d@j@c@ w p@m!∑ć "K^r∑n@!"

Ostatnio edytowany przez tomika (2010-04-19 22:11:09)


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 

#27 2010-06-01 18:32:52

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

Yoshiki i Toshi będą obecni w Paryżu na Japan Expo festiwal który odbędzie się 4 lipca ~~


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#28 2010-06-08 08:47:15

Guitarowa

cc66ff

Re: X Japan

Aaaah... X <3
Wielbię.
Przez solówki hide, przez fortepian Yoshikiego (kupi mi ktoś taki? *-*), przez głos Toshi'ego...
Ich muzyka na prawdę bardzo dużo mi dała.
Art of Life słucham praktycznie codziennie.
Po za tym lubię Kurenai, Rose of Pain, Endless Rain (Cover już wkrótce na yt ^ ^)... no i całą reszte Ich piosenek.

 

#29 2010-06-24 12:49:23

shiroi

cc66ff

Re: X Japan

my fav. ;333
kocham hide'a.
"tears" nauczyłam się w godzinę, tak uwielbiam ten song.
poza tym, moja ulubiona to chyba endless rain.

 

#30 2010-06-24 17:16:39

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

YOSHIKI and TOSHI recording the French version of Endless Rain
CHECK IT OUT
umrę.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#31 2010-07-02 21:32:44

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan

X JAPAN - Rusty Nail PV HQ [FULL]

Z tego co wiem to nie jest to jeszcze ostateczna wersja tego PV

Offline

 

#32 2010-07-10 10:19:08

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: X Japan

X JAPAN wydaje nowy album


Na wczorajszej konferencji prasowej członkowie X JAPAN ogłosili, że w 90% ukończyli prace nad nowym albumem. Ma się na nim znaleźć około dziesięciu kawałków, w tym pewna liczba utworów będzie po angielsku lub zostanie na nowo nagrana w tym języku (np. TEARS czy Rusty Nail). Ponadto na płycie znajdą się utwory napisane przez SUGIZO, a kompozycja Jade ma być wydana w Ameryce jako singiel.

Dalsze szczegóły, takie jak tytuł czy data wydania, nie są jeszcze znane, ale powinny zostać ogłoszone wkrótce. Ponadto zespół planuje wyruszyć w światową trasę koncertową.

Źródło: JaME

Informacja o trasie mnie zaskoczyła, ale skoro ma być światowa to może i do nas przyjadą. ^^
Za to płyta wydaje mi się kolejnym odgrzewaniem staroci... nie lepiej by było gdyby nagrali coś nowego? Nie wiem może się boją jak to przyjmą ich fani, że uznają, że poziom X Japan spadł, ale jak cały czas będą bazować na starszych utworach to rozgłosu też im to nie przyniesie.


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 

#33 2010-08-12 20:37:07

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#34 2010-08-12 21:54:57

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#35 2010-08-17 00:23:27

 Broly

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

Uwielbiam ta piosenkę a ten PV jest świetny tylko wolałbym cały ;P Mieli niezły pomysł na teledysk, mi się bardzo podoba


http://img121.imageshack.us/img121/6272/kaigif.gif

Offline

 

#36 2010-08-20 20:09:59

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Offline

 

#37 2010-08-20 22:35:57

 Broly

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

Jestem pod wrażeniem, robią coraz lepsze video ;]


http://img121.imageshack.us/img121/6272/kaigif.gif

Offline

 

#38 2010-08-25 22:31:34

Ari

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

zespoł, który odmienił moje życie. kocham ich tak mocno jak się tylko da i wręcz żyje ich muzyką.
sa po prostu legendą <3


http://i52.tinypic.com/auz47b.gif

Offline

 

#39 2010-08-25 23:08:41

 Broly

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

Ich muzyka przemawia do ludzi nawet jeśli nie wie się dokładnie co śpiewają


http://img121.imageshack.us/img121/6272/kaigif.gif

Offline

 

#40 2010-08-27 12:13:39

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: X Japan

X-JAPAN : Someone is gonna get sue'd

http://3.bp.blogspot.com/_htMBFfRidsE/THZNIVx9knI/AAAAAAAACM0/I9dLmA7pX5I/s400/x_japan_madison_square_garden.jpg

hide's management, HEADWAX ORGANIZATION are filing a lawsuit against YOSHIKI's management for using images of the late guitarist without a formal agreement in place.

YOSHIKI's management, Japan Music Agency, signed a contract with HEADWAX in 2000 regarding the use of visual images. When the Nissan Stadium concerts on August 14th and 15th were finalized, JMA offered to resign the contract, since it was ten years old, and it was announced that hide's images were not to be used. However, sections of hide's performances were in fact used during X and Kurenai. This dispute may spark the possible 'walk-out' of hide from the band.

It has been stated that HEADWAX is also preparing a lawsuit against Pachinko manufacturer Sankyo for using hide’s images without implementing an agreement. The lawsuit regards their new game “CR Fever X Japan”, which Sankyo was planning to introduce in the market in September.

X JAPAN, who recently appeared at Lollapalooza in front of 20,000 local rock fans in Chicago, will be on tour in North America from September 25th. The current circumstances mean that there is a possibility that hide may 'leave' the band just before the North American tour.



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#41 2010-09-01 20:09:00

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan

X Japan Pachinko CR FEVER TV Commercial 2 / Born to be free

a mnie zastanawia jedno tylko jedna rzecz! Kiedy w koncu dostaniemy cos w całosci ?! xd

Offline

 

#43 2010-09-18 20:43:03

 sparkling.

Ronin

Punktów :   

Re: X Japan

X JAPAN - Jade [18th September 2010]

http://i55.tinypic.com/v6251z.jpg

Tracklist

01. Jade

Offline

 

#44 2010-09-19 15:38:12

Ari

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

Studyjna wersja jade do pobrania: http://www.xjapanmusic.com/_content/aud … s/jade.mp3


http://i52.tinypic.com/auz47b.gif

Offline

 

#46 2010-10-17 20:08:01

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan

X Japan : European Tour

In an interview in New York on October 11th, X JAPAN leader YOSHIKI announced the group’s plans for a tour of Europe next Spring. The news comes at the tail end of a very successful debut tour in North America. In the same interview, YOSHIKI expressed his wish to perform in every country in North America, South America, and Asia.

Since their debut in 1989, the members of X JAPAN have dreamed of performing on the world stage, and starting next Spring, X JAPAN albums released over the past 15 years will be in stores throughout the world. YOSHIKI’s reaction? “We’ve already come this far,” he said, “We’ll take over the world!”

As far as the the European tour is concerned, France and Germany have already been decided, but the band would also like to perform in England and other countries. YOSHIKI also stated that the band has received offers from Chile, Peru, and Brazil.

Offline

 

#47 2010-10-18 21:44:38

Ari

Dachinko

Punktów :   

Re: X Japan

widziałam to już kilka dni temu i cały czas nie mogę się opamiętać ze szcześcia < 3


http://i52.tinypic.com/auz47b.gif

Offline

 

#48 2010-11-19 21:43:21

 sparkling.

Ronin

Punktów :   

Re: X Japan

X-JAPAN : MORE TOURS!!

http://2.bp.blogspot.com/_Y40XJFiEJgU/TOQOcRdO7_I/AAAAAAAAAeA/M-Mi3oZG5VQ/s400/x_japan.jpg

Last month, X Japan’s Yoshiki talked about their plans for overseas tours in 2011, and those plans appear to be more definite now. Last Thursday (in the U.S.), he announced that the band will do another North American tour in March, followed by a South American tour in April.

Although details are still being worked out, the South American tour is said to include Brazil and Chile. Yoshiki also said that they may hold some surprise concerts in Japan.

Yoshiki previously mentioned plans for a Europe tour and an Asia tour in the spring, but no further information about those has been announced yet.

Offline

 

#49 2010-11-26 22:59:03

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: X Japan

X Japan’s “ToshI Feat.YOSHIKI” announces special dinner show + new songs


http://3.bp.blogspot.com/__dLQbabkweM/TO1CUYhpfqI/AAAAAAAADXM/7rpr25w1d7k/s400/20101122_toshi.jpeg


On November 22nd, X JAPAN’s vocalist ToshI held a press conference to announce a special dinner show event, featuring the new project unit, “ToshI Feat.YOSHIKI“. The shows, titled “ToshI Feat. YOSHIKI with Sekai no Mikuni special concert & dinner“, are to run for January 24th and 25th in 2011.
The dinner show is appearing to be quite the high-end affair. The most expensive ticket for the show will be sold for ¥100,000 (approximately $1,199), marking “ToshI Feat. YOSHIKI”s event as the most expensive dinner show in Japanese history.
One of the reasons for this high price is that the dinner will be prepared by Mikuni Kiyomi, one of the most famous chefs in the world for French cuisine. The show will be also be supplemented a 30-member orchestra.  Moreover, there will be a piano duet between ToshI and YOSHIKI (a first for the bandmates), and other X JAPAN members will be making their appearances as special guests.
ToshI also announced that “ToshI Feat.YOSHIKI” will release two new songs, “Crystal piano no Kimi” and “Aisuru Hito yo“ in January; they will naturally be performed during the dinner show.

Offline

 

#50 2010-12-01 01:09:44

Cherubin

Dorei

Punktów :   

Re: X Japan

Co prawda ich powrót w 2007 roku był dość zaskakującym wydarzeniem i wieść rozeszła się szybko, wywołując zachwyt wśród fanów.
Ja jakoś za nimi nigdy nie przepadałem - próbowałem przebrnąć przez każdy z albumów, ale jakieś to trudne dla mnie do przebrnięcia zawsze było.
Ciągle się ich prosi, aby w końcu nagrali coś nowego - ale oni grają na żywo swoje i też jakoś nikt nie narzeka.

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (2011) https://lukaszsurma.pl/ ciechocinek hotel wellness zawór do zmywarki wrocław