#1 2009-08-15 12:57:47

Carmenek

cc66ff

Hana Yori Dango

http://2.bp.blogspot.com/_zYnUqEhKU2E/SJXz70PXYRI/AAAAAAAAAJc/37bbj-sYI0k/s400/HanaYoriDango11a.jpg


Tsukushi Makino od zawsze wiedziała, że nie pasuje do zamkniętej społeczności liceum Eitoku. Nie stać ją na luksusy, w jakich pławią się bogaci uczniowie tej prestiżowej prywatnej szkoły – jest biedną dziewczyną, która znalazła się tutaj tylko dzięki własnej ciężkiej pracy. Jej jedynym pragnieniem jest w spokoju przetrwać te dwa lata, jakie pozostały do ukończenia szkoły. Wkrótce jednak okazuje się, że gwałtowny charakter Tsukushi nie jest łatwy do utrzymania w ryzach, szczególnie kiedy na jej drodze pojawia się F4 – grupa najbogatszych, najprzystojniejszych, najbardziej wpływowych i najbardziej rozpuszczonych chłopaków w liceum.
Dziewczyna pewnego dnia stwierdza, że ma dość bezczynnego przyglądania się, jak owi delikwenci sieją terror pośród uczniów. Kiedy w ramach odwetu za zniewagę F4 wypowiadają jej wojnę, Tsukushi samotnie musi stawić czoła całej szkole. Jej upór i siła woli zwracają w końcu uwagę lidera F4 – obłędnie bogatego Tsukasy Doumyoujiego. W tym samym czasie Tsukushi zaczyna zakochiwać się w innym członku tej grupy – cichym, trochę odsuniętym od świata Ruim Hanazawie.
Źródło: Recenzja anime na tanuki.



Kolejna drama, którą TRZEBA obejrzeć ;d w dodatku ma 2 sezony i do tego odcinek specjalny ^^ powiem szczerze, że podobało mi się chyba bardziej od Hana Kimi, chociaż nie jest to drama komediowa.
Pod koniec każdej serii i specjala siedziałam i ryczałam jak bóbr, jednocześnie ciesząc się jak dziecko xD

 

#2 2009-08-15 16:06:33

Mana

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Po przeczytaniu tego, stwierdziłam, że muszę to zobaczeć. ^^

 

#3 2009-08-15 16:13:15

Shina

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

no to trzeba obejrzeć ^^

Ostatnio edytowany przez Shina (2009-11-23 10:36:55)

 

#4 2009-08-15 23:08:12

Minara

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Oglądałam!!! Boskiee........:D:D:D

 

#5 2009-08-19 16:58:55

Karin-chan

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Minara napisał:

Oglądałam!!! Boskiee........

Zgadzam sie w 100% XD
Oba sezony i dodakowa czesc obejrzalam w ciagu kilku dni XD To koniecznie trzeba obejrzec!

 

#6 2009-08-23 18:32:33

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Zakochałam się w tej dramie od pierwszego wejrzenia. Nie wiem co w niej jest takiego, że człowiek rownocześnie się śmieje, piszczy i ma łzy w oczach. No i wszyscy są tacy sliczni kyaa

A tak w ogóle kto jest Waszym ulubionym bohaterem?

 

#7 2009-08-24 20:55:40

Minara

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Hanazawa Rui oraz ten od ceremonii parzenia herbaty:D:D A w drugiej części podobał mi się też ten koleś, co był modelem, ale udawał kujona:D;)

 

#8 2009-08-24 22:41:51

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

OO jak miło:) Wreszcie znalazłam fankę Ruia!! Moje wszystkie koleżanki mnie w kółko zadręczają jaki to Tsukasa jest wspaniały. Dla mnie Rui to ciekawa osobowosć. Ta jego melancholia i jakby taka radosna rezygnacja. Nie wiem jak to dobrze ująć.

 

#9 2009-08-25 20:22:19

Minara

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Zgadzam się z tobą:D:D Rui zaczarował mnie tym, że jest taki tajemniczy (znaczy w moim odczuciu:D) Fajnie się ubierał i był miły dla Tsukushi:>:> Tsukasa był według mnie taki sobie, ale nie powiem - był przystojny:D Ale nic poza tym. Rui był najlepszy. Od pierwszego odcinka, bardzo mi się spodobał. Po prostu ideał. Gdyby taki facet istniał naprawdę, to by miał mega fankę we mnie:D:D

A kto jeszcze z F4 przypadł ci do gustu? I ogólnie bohaterów?

 

#10 2009-08-26 20:11:21

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Mnie szczerze mówiąc Tsukasa nie przypadł z wyglądu do gustu (nie cierpię facetów z kręconymi włosami). Czasem mnie drażnił, choć jego teksty "Głupia jesteś" czy "Bo cię zabiję" były genialne.
Zgadzam się Rui był tajemniczy, ciężko go do końca rozgryść i był zawsze przy Tsukushi jak anioł stróż:) Uwielbiam go!
Samą Tsukushi też lubię, jej minki i śliczne oczka są rozbrajajace.
A i Soujiro był ok. Ale to pewnie dlatego, ze interesuję się ceremonią parzenia herbaty.

 

#11 2009-08-28 11:42:45

Minara

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Masz rację - teksty Tsukasy były super:D Co do Tsukushi też się z tobą zgadzam. Miny miała zniewalające. Szczerze, nie pamiętam jak miał na imię ten od parzenia herbaty, ale spodobał mi się:D:D

Lladia napisał:

Ale to pewnie dlatego, ze interesuję się ceremonią parzenia herbaty.

Interesujesz się ceremonią parzenia herbaty? Potrafisz zrobić to w stylu japońskim??? Jestem tego bardzo ciekawa:D:D:D

 

#12 2009-08-28 21:21:30

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Na razie interesuję się bardziej w teorii czyli po prostu sobie o tym czytam, ale planuję zapisać się na kurs może nawet w tym roku. No i marzy mi się 2- letnia szkoła parzenia herbaty w Kioto

Ale sam Soujiro nawet bez parzenia herbaty to ciekawa postać. Szczególnie po 7 epku, dzięki któemu można go było lepiej zrozumieć. Chodzi mi o tą historię jego pierwszej miłości.
Jejku jak tam pomyśleć to wszystkie postaci są ciekawe. Nawet Akira z tą swoją sympatią do starszych kobiet (Nie ma się mu co dziwić:) ).

 

#13 2009-08-30 12:43:49

Malice

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

To jest godne polecenia
Napisów nie znalazłam, więc oglądałam z napisami angielskimi.

Coś pięknego. Historia mnie zaciekawiła, bohaterowie są świetni.
Momentami śmiałam się aż mnie brzuch bolał a później płakałam jak małe dziecko   i nie żałuję, że oglądnęłam!

Teraz muszę poszukać drugą serię <3

 

#14 2009-08-30 19:12:12

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

http://love-drama.pl/hana-yori-dango-2-po-polsku tu są pierwsze odcinki drugiej serii po polsku. A reszta po angielsku jest na drama-crazy.
Druga seria jest super. Jedynie film mi się nie podobał.

 

#15 2009-08-30 20:11:42

Malice

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

dziękuję bardzo ^^
jak obejrzę 2nd serię, to także się o niej wypowiem

 

#16 2009-08-30 21:53:38

Minara

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Lladia napisał:

Na razie interesuję się bardziej w teorii czyli po prostu sobie o tym czytam, ale planuję zapisać się na kurs może nawet w tym roku. No i marzy mi się 2- letnia szkoła parzenia herbaty w Kioto :)

Ciekawe:) Też bym tak chciała:D Ale ja bardziej wolałabym się bardziej skupić na nauce języka japońskiego. Rodzice się nawet zgodzili, żebym się go uczyła, ale problem tkwi w tym, że mieszkam w dosyć małym mieście i nie ma tu żadnego nauczyciela japońskiego. Na razie uczę się sama. Mam książki, słowniki, gramatykę,...:D:D Zobaczę co będzie w przyszłości, ale chciałabym jak najszybciej zacząć się uczyć z nauczycielem. Wtedy łatwiej mi się przyswaja słówka:D:D

Lladia napisał:

Nawet Akira z tą swoją sympatią do starszych kobiet (Nie ma się mu co dziwić:) ).

Zgadzam się:D Najlepsze było to jak Tsukushi i ta jej koleżanka z tego sklepu, były u niego w domu i była ta jego matka. Co one pomyślały, że to jego siostra:D:D Uśmiałam się  na tym. Albo jak jedna z tych starszych kochanek jego proponowała mu ślub:D:D Przekomiczne....

Lladia napisał:

Ale sam Soujiro nawet bez parzenia herbaty to ciekawa postać. Szczególnie po 7 epku, dzięki któemu można go było lepiej zrozumieć. Chodzi mi o tą historię jego pierwszej miłości.
Jejku jak tam pomyśleć to wszystkie postaci są ciekawe.

Zgadzam się. A to na tym dachu było piękne. To z tym odbijającym się światłem:>:>.

Lladia napisał:

A reszta po angielsku jest na drama-crazy

Kochana, nie na drama-crazy          tylko          na dramacrazy.net:D:D:D

To tak na przyszłość:D:D

 

#17 2009-08-31 22:48:20

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Ja japońskiego uczę się na studiach. Zdecydowanie zgadzam się, że lepiej uczy się z nauczycielem. Mnie samej ciężko byłoby się zmusić:/ nawet do nauki języka, który mi się podoba.

A co sądzicie o filmie? Mnie okropnie rozczarował

 

#18 2009-09-02 21:16:42

Malice

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

rozczarował? dlaczego?

 

#19 2009-09-11 19:19:25

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Jak dla mnie film był całkowicie pozbawiony sensu, cały ten wątek z tiarą. Mnie popsuło ogólne wrażenie na koniec. No i ten Rui jako ksiądz -czysta głupota.

Ostatnio edytowany przez Lladia (2009-09-11 19:20:14)

 

#20 2009-09-15 20:21:20

Katrin

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Oglądałam jedynie pierwszy sezon. Bardzo, bardzo mi się nie podobało. Zauważyłam to już w anime, zupełnie innych, jak zmienne bywają charaktery postaci kobiecych. Dobija mnie to, bo to mało naturalna zachowanie.

Główna bohaterka na początku zdecydowana. Później kończy jako takie ckliwe niewiniątko.
Tak, chodzi mi głównie o niedopracowane charaktery.

 

#21 2009-09-18 21:33:28

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Kończy jako ckliwe niewiniątko, bo się zakochała:) W końcu to romans jest

 

#22 2009-09-20 20:26:05

Katrin

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Ale zakochanie to żadne wytłumaczenie! (wytłumaczyła dziewczyna, o której zwykle mówią w formie męskiej -.-)
I zawsze każda zakochana dziewczyna tak kończy. A teraz coraz więcej zdecydowanych i dominujących kobiet.

 

#23 2009-10-09 22:02:20

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Tak tak Rui jest najfajniejsza postacią:D Też chciałabym inne zakończenie, choć w sumie można się było domyślić, że będzie z Tsukasą:/

 

#24 2009-11-08 14:14:37

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Hanazawa Rui *_____* :3  KOCHAM OGURI SHUN'a xD Uwielbiam tą dramę, pozwala przeżywać całą gamę emocji Tsukasa nie jest zły tylko czasami zachowuje się jak dziwak .__.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#25 2009-11-09 20:34:37

Lladia

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Sorry za offtopa, ale Iwaya kocham Twojego avka *_*

 

#26 2009-11-09 21:23:42

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

ach miło mi wiem że jest boski :3 koniec offTOPa XD  Tak przy okazji TOP'a to wyszła koreańska wersja HYD a Big Bang zrobił parodię gdzie właśnie TOP grał Tsukasę a Dae Sung wystąpił jako Tsukushi XDD


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#27 2009-11-23 22:53:50

Chou

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Kocham HYD ! <3333
To moja ulubiona drama XD Jejku, Matsumoto Jun i Ogór w jednej dramie *___* To nie mogło nie wyjść XD

 

#28 2009-12-23 21:17:38

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Etto, możecie mi powiedzieć po ile te 2 serie mają odcinków ? xD
Bo znalazłam różne informacje o.o


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#29 2009-12-26 10:36:29

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Monsun napisał:

obie serie maja po dziewiec odcinko, do tego jest jeszcze odcinek finalowy.
Ale bardzo szybko sie oglada, nawet nie zauwazysz kiedy, bedziesz miec te drame za soba.

Dzięki za info ^.^


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#30 2010-01-02 16:55:27

yuu-chan

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

Tej, w ogóle... Ogurek na księdza? WTF. Oo'
Speszial do mnie nie przemówił aż tak bardzo, ale da się przeżyć.
Głupota Domyoji'ego rox. :333

 

#31 2010-01-30 19:07:25

tasz

cc66ff

Re: Hana Yori Dango

ojeeeeeeeeej *_* to była moja pierwsza drama, kocham ją całym sercem !
no po prostu były i łzy, i śmiech, i wściekłość, wiecie, full emocji. Takie dramy lubię <3

 

#32 2010-05-18 09:57:53

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

A ja przyszłam wam tu napisać tłumaczenie i znaczenie tytułu dramy, może kogoś zaciekawi ^__^
"Tradycyjne japońskie przysłowie "hana yori dango" (jap. 花より団子, "hana yori dango"), które można przetłumaczyć "lepsze dango niż kwiaty" oznacza, że wartości praktyczne są ważniejsze od estetycznych.
Co to jest dango będziecie mogli za chwilę przeczytać w wątku kulinarnym.

PS -> Boys Before Flowers / Boys Over Flowers / Chłopcy Kwiaty - omg ale beznadziejne przekłady xD


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#33 2010-06-15 13:35:51

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

jedna z moich pierwszych dram, teraz dzięki Ivayi rozumiem w końcu tytuł. Kocham w tej dramie jedną postać, mianowicie jest to Hanazawa Rui Ogórek świetnie ją zagrał, uważam, że była to jego najlepsza rola


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 

#34 2010-08-08 19:36:07

 Nishi

Nippon chūdoku

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Ej kurde, jaki Rui w roli księdza? :OO Nie widziałam chyba finałowego odcinka. *faceplam* Kurde, zaraz musze poszukać, nie ma bata!
Ah tak miałam się wypowiadać. No więc drama świetna. I ... Rudy Oguri *____* Tak, glupota Tsukasy była świetna. Jak te słowa przekręcał. W tym ostatnim odcinku motyw z: ''Powinnaś powiedzieć spocone( sweaty) kochanie'' - ''Chyba słodkie (sweet) kochanie.'' XD I podobała mi się determinacja Shigeru, to jak starała się mimo wszytsko o Tsukasę, a potem pogodziła z tym, że wybrał Tsukushi. I moim zdaniem mogli zrobić, że Yuki będzie z Nishikado, a tu tak wyszło, że on w gruncie rzeczy nie jest nią zainteresowany. No ale trudno. Ogółem podobało się, bardzo. ;>


I wanna take you away, Alice.


http://29.media.tumblr.com/tumblr_lu3n5ydcUg1qeetgzo1_r1_250.gif

Offline

 

#35 2010-09-20 21:21:50

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

mój wpis z fotobloga z dnia 2008/02/10
Możecie się pośmiać XDDDDD
"WHAAAAAAAAAAAAAA
Obejrzałam kolejny odcinek Hana Yori Dango sezon II  T___T
Szkoda mi Rui'ego v___v on jest taki dobry i przystojny i oooooh KAMI SAMA nie sposób to opisać to trzeba zobaczyć. Zawsze był dobry dla Makino a nie to co ten cham Tsukasa, oczywiście Tsuki jak chce też potrafi być uroczy.Rui i Tsukasa to dwa przeciwieństwa a łączy ich Makino która notabene nie wie co ma ze sobą zrobić. Rui to jej first love za czasów jeszcze kiedy przywaliła Tsukasie tak że z podłogi nie mógł wstać XD Dobra wracając...Między Tsukim i Makino było by ok gdyby nie jego matka -_-" ona prowadzi duuużą firmę i ta firma ma problemy no i ona chce żeby Tsu się hajtnął z córką takich jednych z innej dobrze rokującej korporacji. Owa kandydatka ma na imię Shiguru i jest szurnięta, nie cierpię jej no >_< Makino chwilowo pomieszkuje u Tsukasy bo on jej zrobił z podłogi dziurę w
domu muahahah ( nvm ) I już między Tsu a Makino ma być ok, Maki ma się spotkać z Ruim  żeby mu powiedzieć że ona będzie walczyła o Tsukiego, już się z nim umówiła telefonicznie żeby mu to powiedzieć a Rui jak to Rui to wyczuł i wiadomo co T___T jaką on miał smutną minę i te oczy T_________T Um so... po tym do Makino przyszła ta szurnięta Shigu i powiedziała że zostanie na noc z Tsukim >__< no i wiadomo że Makino
SHOCK w sumie Tsuki jak ją zobaczył i ona mu to oświadczyła też był SHOCK i chciał ją wywalić ale ona taka jest że jej nie przegadasz pozatym nie bez powodu mówią na nią ' monkey girl ' XD i się odcinek skończył a następnego mam tylko 8 % ściągniętego na razie v___v

Uff ulżyło mi ^__^ może pisałam bez sensu, nie wiem bo nie chce mi się tego czytać XD
Niestety nie miałam tego komu napisać bo mój chłopak odrazu stwierdził "jezu ale masz problemy ;| ""

LOL XD


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#36 2010-09-25 18:03:47

 Rinkime.

Dachinko

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Hmm. Obecnie oglądam tę dramę i jestem na 7 odc xdd. I tak. Rui baardzo mi się podoba i w ogóle. Jest świetny, ale jakoś tak bardziej ciągnie mnie do Tsukasy.  Tssaa. Wolałabym jakby Shizuka wróciła do Japonii, była z Ruim i wtedy Tsukushi pokochałaby Tsukasę i byłoby very well ;D. No ale cóż. Najpierw może obejrzę to do końca xdd.


http://i241.photobucket.com/albums/ff267/dragonfirewave/random/OhmyJuliet1.gif


http://1.bp.blogspot.com/_kPKA3qdIC4A/RsT8-b4dGJI/AAAAAAAABa8/-9EeYmZlHJI/s400/Yonimo+Kimyona+Monogatari+2006.jpg
<3.

Offline

 

#37 2010-12-10 21:32:19

 namida.

Ningen

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Ja uważam, że najlepsza była wersja koreańska ale japońska oczywiście też cudowna . Fabuła mi się tak podoba, że chyba też obejrzę tajwańską.

Offline

 

#38 2010-12-13 17:23:15

 tenshi.

Ningen

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Jezu, ja uwielbiam ten serial. mogłabym go oglądać cały czas, no ale niestety nie mogę ... szkoda
Bardzo, bardzo polecam .

Offline

 

#39 2010-12-13 21:00:28

zakuro

Dorei

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

Ja jestem na piatym odcinku i stwierdzam, ze na tym by sie skonczyc moglo xD 
Ale wciagnelo mnie strasznie, irytuje mnie tylko czasami niezdecydowanie glownej bohaterki. I przezywam to tak, ze znajomi na mnie krzycza, ze im gadam o tym ciagle..


何一つも救えない人達には両手の中 灰と涙と寡黙を…

Offline

 

#40 2010-12-20 22:28:11

 Nishi

Nippon chūdoku

Punktów :   

Re: Hana Yori Dango

O właśnie obejrzałam finałowy odcinek. Od dzisiaj w każdym księdzu będe widziała Ruiego, bez kitu. To mnie przeraża. Hum.
Podobało się, owszem, podobało. Szkoda, że już koniec. Chyba pójdę w niektórych ślady i obejrzę koreańską wersję.


I wanna take you away, Alice.


http://29.media.tumblr.com/tumblr_lu3n5ydcUg1qeetgzo1_r1_250.gif

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem