#1 2009-08-19 23:30:24

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Japońska akcja odchudzania

Japońska akcja odchudzania:

Wszyscy musimy poddać się obowiązkowemu badaniu. Jest proste – pielęgniarka zmierzy obwód brzucha. Wyniki dostaniemy od ręki. Dla kobiet granica wynosi 80 centymetrów, dla mężczyzn – 94 centymetry. Jeżeli ją przekroczysz, oznacza to, że jesteś za gruby. To nie tylko informacja. W tym momencie automatycznie wpadniesz w narodowy program walki z otyłością. Dostaniesz ostrzeżenie i wezwanie na badania za trzy miesiące. Jeśli twój brzuch się nie poprawi, otrzymasz szczegółowe wskazówki dotyczące właściwej diety. Masz pół roku. Jeżeli i tym razem nic się nie zmieni, czeka cię przymusowy kurs uczący właściwego trybu życia. [...]Plan jest ambitny. W ciągu czterech lat liczba osób z nadwagą ma się zmniejszyć o 10 procent, a do 2015 roku aż o 25 procent. Oczywiście nikt nie zamierza polegać na odpowiedzialności pojedynczych ludzi – za realizację planu odbrzuszania narodu odpowiadają zakłady pracy i lokalne władze. Jeśli nie wypełnią zaleceń, przyjdzie im zapłacić kary wynoszące nawet równowartość kilkudziesięciu milionów dolarów.

No właśnie, co o tym sądzicie? Nierealny i idiotyczny pomysł czy może naprawdę lekarstwo na jedną z cywilizacyjnych chorób? No i czy rzeczywiście Japończycy potrzebują takiego programu? Czekam na komentarze i zachęcam do dyskusji.



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#2 2009-08-22 18:32:15

nana

Gakusei

Punktów :   

Re: Japońska akcja odchudzania

Mi się nie wydaje , żeby to było w Japonii potrzebne ,jeszcze nie widziałam aż tak grubego Japończyka.

Offline

 

#3 2009-08-22 23:10:23

valentine

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

zależy od tego,czy to wszystko jest pod przymusem i czy zagraża zdrowiu.
Jeśli ktoś się dobrze czuje w  fałdach tłuszczu-jego problem ;d
Jeśli mu to nie zagraża,żadnym wylewem ani zawałem -też jego problem.
a japoneczki wszystkie i tak są takie drobne i kruche ;3
tzn wszystkie.może generalizuję,ale rzadko kiedy się widzi  japonca o którym naprawdę można stwierdzić,że powinien trochę zrzucić.
chyba ze sumo xd

 

#4 2009-09-16 16:54:28

ciastkozdzemem

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Zgadzam się, ze otyłość to choroba cywilizacyjna.
A w tej akcji odchudzania chodzi o to, ze po prostu japończycy zaczęli jeść jedzenie zachodnie niż ich tradycyjne. Czyli hamburgery, kebaby a nie sushi itd. Przez co więcej osob pojawia się otyłych. Po prostu boją się, ze zrobi się u nich jak w Ameryce, czy W.Brytanii ,ze 64% ludzi ma nadwagę. W Japonii czy w Korei około 2,3% ma ludności nadwagę. Pewnie to wzrosło i to bardzo, i dlatego coś takiego się pojawiło.
Moim zdaniem powinni zrobić taką akcję w Ameryce (nie tylko w USA) i W. Brytanii. Nawet w Polsce coraz więcej jest ludzi z nadwagą. Najbardziej dla mnie są szokujące dzieci, ktore mają mniej niz 10 lat i mają duża nadwagę.

A Sumo to Sumo, oni mają swoją specjalną dietę i tak na prawdę nie żywią się samym niezrowym jedzeniem, aby przybrać na wadze. Oni mimo otyłości są w sumie zdrowi.

Co do liczb w obwodzie. Polska ma inne jedzenie i polki są zupełnie innej budowy niż japonki. Japonki są bardzo drobne, my jestesmy bardziej masywne, ze tak powiem (w porównani do nich). Najlepiej obliczyć sobie BMI, wtedy będzie się wiedziało czy waży się dobrze. Czy się ma nadwagę, bądź nawet niedowagę.

Sory, jezeli piszę troche bezsensu, ale mój mózg po 8 lekcjach po woli wysiada kompletnie. : P

 

#5 2009-09-16 18:56:14

Kagami

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Ajjj z opowiadań z pierwszej ręki obywateli kraju z czerwoną kropką we fladze można zauważyć że nadwaga jest dużym problemem w Japonii, naprawde spora liczba osób tam ma z tym DUŻY problem. Jakos nie dziwi mnie ta akcja.

 

#6 2009-09-16 19:12:23

Anlin

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Ach i Polsce by się przydało coś takiego. Lecz zaraz pewnie pojawił by się problem z pieniędzmi. Skąd niby wziąć je na te kursy itp. Ciekawe jak rozwiązali ten problem w Japonii?

 

#7 2009-09-16 21:11:36

ciastkozdzemem

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Japonia to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów świata i zapewne jeden z najbogatszych... ale też się trochę dziwię, ponieważ kryzys jest. Możliwe jest też, ze ich akurat nie dotknął tak derastycznie.

 

#8 2010-04-20 21:15:34

MistressBelial

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Z jednej strony jest to dobry pomysł ,z drugiej... może wpłynąć negatywnie-kobiety ogarnięte paniką i lękiem przed oszpeceniem w postaci nadania miana ''grubej'' mogą zacząć usilnie chudnąć i jeść jak najmniej, co w dalszej mierze doprowadzić może do zaburzeń odżywiania...

Swoją drogą chciałabym mieć figurę drobnej Japonki ,ale niestety >.<

 

#9 2010-04-21 08:45:49

Kagami

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Ale to troche podchodzi po narzucenie bycia szczuplym .
Chyba nie tak to powinno wygladac.

"Swoją drogą chciałabym mieć figurę drobnej Japonki " <--- one prawie nie maja figury xD

 

#10 2010-05-08 16:24:01

Chiyo

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Tak, otyłość to choroba dziś cywilizacyjna, ale akurat w Japonii nie wiem czy taka akcja jest potrzebna. Oni mają zdrową dietę, bogatą w ryby, owoce morza i warzywa... Prędzej u nas, gdzie wcina się frytki, schabowe i inne mięsiwa smażone w tłuszczu, kiełbasę i w ogóle... Ale nie mieszkam w Japonii i nie wiem jakie są statystyki, może i jest to potrzebne XD (patrząc na zdjęcia i profile np na facebooku to nie jest to potrzebne XD). I tak jak napisała MistressBelial- podobno kobiety tam starają się bardzo przypodobać mężczyznom i np ubierają się dokładnie tak, jak na zdjęciach w najmodniejszych katalogach wyglądają modelki. Niektórzy twierdzą, że to obsesja. Z tym też mogłoby tak być- w końcu też chodzi o wygląd w dużym stopniu.

 

#11 2010-05-08 18:31:28

Shirubia

cc66ff

Re: Japońska akcja odchudzania

Taka akcja w Japoni jest zbedna, wydaje mi sie ze japonczycy nie mają problemów z nadwagą, chociaz jak napisała wczesniej  ciastkozdzemem zaczynaja jesc zachodnie "specjały" btw. takie badania to nawet fajna sprawa, zeby ogarnac kto co jak i ile,  ale zeby od razu jakies przymusowe kursy itp.? Rozumiem że chcą zapobiec nadwadze ale bez przymusu, jezeli ktos nie chce to nie.
Ok otyłosc to jest choroba cywilizacyjna, ale jezeli mamy w obwodzie te 85 to jeszcze niejest powód do takich sposobów walczenia z tym, moge zrozumiec jezeli ktos nie jest "sumo" a wygląda jak yyp wtedy to juz powinien się leczyc.
akcje tego typu bardziej przydały by się w Ameryce WB no i nawet u nas  w Polsce, coraz czesciej spotykam ludzi z nadwaga, co jest wgl nie do ogarnięcia jak mozna się do takiego stanu doprowadzic.

 

#12 2010-06-23 09:47:53

Rashi

Dorei

Punktów :   

Re: Japońska akcja odchudzania

Oni mają zdrową dietę, bogatą w ryby, owoce morza i warzywa...

niby taak...ale jak ostatnio czytalam o ich specjalach to sie przeraziłam....bo byl jakis rodzaj sushi co mial ponad 3000 kcal ( chyba 6 takich malućkich części) pozatym, wydaje mi sie ze maja duzo duzo innych specjałów, nie zawsze zdrowych..... z tego co słyszalam sushi podchodzi pod rarytas, na którego nie kazdego stac ;/


http://i49.tinypic.com/1043m83.gifhttp://img203.imageshack.us/img203/2461/m3be10978ab5d432db68e9d.gifhttp://i41.tinypic.com/5nxv7.gif

Offline

 

#13 2010-06-23 19:39:47

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Japońska akcja odchudzania

w to 3000 kcal nie uwierzę, nie możliwe.

W tradycyjnej diecie japońskiej jest dużo 'chudego' białka (soja i jej przetwory, ryby, owoce morza ) do tego dochodzi jod ( również ryby i owoce morza i oczywiście wodorosty mają go sporo ) to już połowa sukcesu bo oba te składniki poprawiają metabolizm a białko dodatkowo nie ma tendencji do odkładania się w postaci tłuszczu.

Dieta Japończyków jednak zmieniła się po II wojnie światowej, do miast wkroczyły wszelkiego typu fast foody i setki rodzajów słodyczy, produktów nafaszerowanych barwnikami i cukrem więc ja nie widzę nic złego w przeprowadzaniu takiej akcji bo lepiej zapobiegać niż załamywać ręce jak już będzie zbyt późno. O zdrowym odżywianiu zawsze warto mówić i przypominać. Tym bardziej, że Japonia ma wypracowany naprawdę zdrowy system, szkoda by było to stracić.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#14 2010-07-14 10:39:56

 Nyanko

Ningen

Punktów :   

Re: Japońska akcja odchudzania

nana napisał:

Mi się nie wydaje , żeby to było w Japonii potrzebne ,jeszcze nie widziałam aż tak grubego Japończyka.

Ja widzę grubasów codziennie. Większość Japończyków jest gruba a zwłaszcza uczniowie i dzieci Y.Y
Zresztą... W Japonii ci co ważą 10 kilo za dużo nie przejmują się tym, odchudzają si głównie Japonki ważące po 40 kilo U>U


ニャーニャー★

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://klinikastonava.cz/