#1 2009-08-19 23:37:26

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Walentynki po japońsku

Walentynki po japońsku


Dla szefa - ozdobna bombonierka, a dla chłopaka własnoręcznie upieczone czekoladowe serce.

Pod koniec stycznia Japonię ogarnia walentynkowy szał. Na każdym kroku, jak grzyby po deszczu, wyrastają stoiska pełne walentynkowych smakołyków. Furorę robią bombonierki z Belgii i Szwajcarii. Oprócz bombonierek z czekoladkami można tam kupić: kartki, wstążki, ozdobne pudełeczka. Wszystkie wspaniałe gadżety przygotowywane są z myślą o walentynkowych obowiązkach młodych Japonek.14 lutego tylko płeć żeńska bawi się w rozdawanie czekoladek. Przy tym nie zawsze jest to zabawa, bo pudełeczko z czekoladkami wręcza się lub wysyła nie tylko swojemu chłopakowi czy narzeczonemu, ale także żonatym kolegom z pracy oraz szefowi . Dlatego też czekoladki dzieli się na dwa rodzaje: „giri-choko" czyli czekolada dawana z obowiązku (dla kolegów) i „honmei-choko" czyli ta prawdziwa czekolada dla ukochanego. „Honmei-choko" - ciastko w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem lub czekolada powinny być przygotowane własnoręcznie. Podobno tylko słodkości przygotowane samodzielnie są oznaką prawdziwego uczucia.
Około 1975 roku powstał jeszcze jeden nowy zwyczaj walentynkowy – „White Day" (po japońsku: howaito dee: "w", jak polskie "ł") „Biały dzień" przypada zawsze miesiąc po walentynkach 14 marca. Wtedy to Japonki dostają od mężczyzn czekoladki lub ciastka, jako podziękowanie za walentynkę.
Dzisiejsza japońska moda walentynkowa wywodzi się z roku 1936 i 1952, gdy Morozoff, właściciel cukierni w Kobe przygotował pierwszą kampanię nakłaniającą kobiety do podarowania czekoladki ukochanemu. W 1958 roku cukiernia z Tokyo zrobiła to samo, co Morozoff. Pomysł chwycił i od tamtego czasu 14 lutego Japonki kupują czekoladki dla wszystkich mężczyzn ze swojego otoczenia.
Japońskie zwyczaje walentynkowe mogą wydawać się niektórym zakochanym w Polsce mało romantyczne i udziwnione. Pewne jest jednak to, że Walentynki w Japonii to doskonały biznes dla handlowców no i wygoda dla nieśmiałych mężczyzn.


No i co wy na to?



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#2 2009-08-22 23:27:45

valentine

cc66ff

Re: Walentynki po japońsku

w mandze Love Hina pojawia się ten motyw kilka razy.W sumie jakoś bardzo się to od naszych walentynek nie różni.Może pomijając tego szefa xd Ale o 'White day' pierwsze słyszę ^^'

 

#3 2009-08-23 11:19:25

Dies-Irae

cc66ff

Re: Walentynki po japońsku

No ale w Love Hina też by White Day^^

Ja tam nic nie mam do tego święta po japonsku, bo i niwiele mnie ono(na razie przynajmniej ;P) obchodzi po polsku^^

Chociaż dziwny troszkę pomysł, aby jednego dnia tylko kobiety dawały prezenty, a innego faceci. To przecież taaaaka strata czasu...

 

#4 2009-10-17 13:48:01

Zetsu

cc66ff

Re: Walentynki po japońsku

W tym roku upiekę serce ;3

 

#5 2010-10-16 22:40:46

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

Hmm, jakoś nigdy specjalnie mi się to nie podobało. Dla mnie Walentynki jak już są to powinny byś świętem zakochanych, czyli powinno się je obchodzić razem, a nie, że tylko babka się stara, żeby facetowi czekoladkami dogodzić. Poza tym to, że daje się je szefowi itd. to dla mnie dziwne, bo uważam, że Walentynki to tylko dla swojego partnera/partnerki xD


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#6 2010-10-17 13:44:19

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

Tak rzeczywiście uważam że oba święta powinny zostac połaczone ^^ Ale jedno bardzo mi sie podoba w japońskich walentynkach . a mianowicie fakt tworzenia tych własnorecznych wypieków i czekoladek . Widać przynajmniej ich zawngazowanie. nie ida na łtwizne z kupieniem np kwiatów czy jakiejs kartki tylko daja cos od siebie ^^

Offline

 

#7 2010-12-11 12:41:22

 namida.

Ningen

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

Taa, mi się też to bardzo podoba.
chociaż ja piec nie umiem, ale jeśli chodzi o same święta
to nie mam żadnych zarzutów .

Offline

 

#8 2010-12-13 17:06:08

 tenshi.

Ningen

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

Mi bardzo podoba się święto, uważam, że jest lepsze niż to w Polsce, a więc mam kolejny powód by wyjechać do Japonii .

Offline

 

#9 2011-02-14 18:39:54

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

W Japonii jest jeszcze coś takiego jak ホワイトデー czyli Biały Dzień i obchodzony jest dokładnie miesiąc po walentynkach czyli 14 marca ^^
o tu wam zacytuję ^^
" White Day (ホワイトデー) to święto japońskie przypadające 14 marca, miesiąc po Walentynkach. Po raz pierwszy na pomysł "przeciwwagi" dla walentynek wpadła firma cukiernicza z Fukuoki, Ishimura Manseido (石村萬盛堂), która 14 marca 1977 r. zaproponowała mężczyznom cukrowe pianki ako upominki dla kochanych. W całej Japonii White Day obchodzony jest od 1978 r. Został wypromowany przez Ogólnojpońskie Stowarzyszenie Przemysłu Cukierniczego (Zenkoku-amegashi-kogyō- kyōdōkumiai, 全国飴菓子工業協同組合). Stowarzyszenie uznało bowiem, że interesom dobrze zrobi święto bliźniacze do walentynek, tradycyjnie będących dniem, podczas którego tylko kobiety wręczają upominki mężczyznom. Ponieważ przyjęło się, że najlepszym prezentem walentynkowym są czekoladowe słodycze (z ciemnej czekolady), 14 marca miał być dniem wręczania upominków z czekolady białej (stąd nazwa "biały dzień"). Z biegiem czasu prezenty zaczęły stawać się coraz "praktyczniejsze": bielizna, biżuteria.

White day zyskał popularność również poza granicmi Japonii, w: Korei Południowej, Hongkongu i na Tajwanie. "

credit : kuchniajaponska.blox.pl

Jak widać, wszystko kręci się w okół tego żeby zarobić No ale cóż... i tak taki zwyczaj jest miły, nawet jeśli wykreowany dla czystego zarobku


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#10 2011-02-15 08:32:09

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Walentynki po japońsku

Ja tam nigdy jakoś za tymi dwoma świętami w Japonii nie przepadałam, bo co to za Walentynki? To jest bardziej jak dzień faceta a później babki jak dla mnie, niż święto zakochanych x.x


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
chirurg szczękowy lublin