#1 2009-10-16 20:22:19

twiggy

cc66ff

Wygląd a zachowanie.

czy bycie Visual Kei wiąże się z jakimiś konkretnymi zachowaniami, czy jest to tylko sposób ubierania i malowania się?

jak myślicie?

 

#2 2010-01-04 10:51:45

valentine

cc66ff

Re: Wygląd a zachowanie.

To co Sayuu mówi ma sens,chociaż w sumie z jednej strony jeśli już podąża za stylem visual kei raczej jest kojarzony z ekstrawagancją,pewnością siebie,ale to mogą być właśnie te stereotypowe poglądy,które się komuś przyznaje po prostu na niego patrząc.Przecież równie dobrze jakaś nieśmiała i zamknięta w sobie
istotka może się ubierać itd w vk [z psychologicznego punktu widzenia jest to ponoć właśnie rekomendowanie sobie braku tej otwartości wobec innych ludzi,więc
w ten sposób próbują zwrócić na siebie uwagę,ale srać to.] Bo właśnie chodzi o to,ze visual kei to nie jest subkultura bo nie ma jakiejś określonej ideologii,postępowania,zachowania czy czegoś takiego.Więc jedno z drugim wcale nie musi mieć wiele wspólnego.

 

#3 2010-01-04 18:44:49

 paranoidalna

Meijin

Punktów :   

Re: Wygląd a zachowanie.

valentine napisał:

Bo właśnie chodzi o to,ze visual kei to nie jest subkultura bo nie ma jakiejś określonej ideologii,postępowania,zachowania czy czegoś takiego.Więc jedno z drugim wcale nie musi mieć wiele wspólnego.

Zgodzę się z Sayuu i Valentiś.

Patrząc na osobę widzimy jaka jest, lub jaką stara się być. Możemy mniej więcej odgadnąć charakter, a to czy poprawnie to już inna sprawa. Osoby stylizujące się na vk są uważane za ekstrawaganckie etc. No tak, na to wskazuje ich wygląd. Odważny, ciemny makijaż, fryzury bogate w kolory, stroje.. Ale to nie świadczy o tym że dana osoba taka, jest jak jest napisane wyżej. Może być cicha i nieśmiała i tylko się kreować na odważną, ale równie dobrze może być zupełnie inna  (chociaż nieśmiała osoba by się tak nie stylizowała raczej o.o Ale w to już niewnikam )


http://img708.imageshack.us/img708/8607/kagaminetwinsbestfriend.jpg

Offline

 

#4 2010-02-03 08:53:45

UruSex

cc66ff

Re: Wygląd a zachowanie.

Ja też się zgodzę z dziewczynami. Wprawdzie jeszcze niczego nie wynalazłam w stylu vk, ale z chęcią ubrałabym, gdybym miała. A jak piszecie, są osoby nieśmiałe itd. Ja np. jestem bardzo nieśmiała. Nie potrafię się czasem przełamać, żeby zagadać kogoś, z kim mogłabym się dogadać. Zamknięta w sobie też jest.

Więc uważam, że stereotypowe jest myślenie, że osoby w stylu vk są ekstrawaganckie albo odważne. Bo jestem tego świetnym przykładem. Nigdy się nie rzucałam w oczy, a może rzucałam się choćby swoim stylem bycia, ale nie o to mi chodziło. Po prostu taki charakter.

Teraz z moimi włosami choćby się wyróżniam. ^___^

 

#5 2010-05-08 20:21:24

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Wygląd a zachowanie.

Dla mnie to wcale nie musi się wiązać z zachowaniem. Uważam, że każdy bez względu na subkulturę, styl,ideologię itd. może się zachowywać inaczej, bez tych stereotypów, że emo to coś tam, a dresy coś tam xD
Myślę, że zachowanie człowieka zależy od jego charakteru i osobowości, a nie tego, co ma na sobie.


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#6 2010-05-22 20:06:24

UruSex

cc66ff

Re: Wygląd a zachowanie.

Jeśli chodzi o subkultury, Katadź, to osoba powinna raczej wyznawać ideologię danej subkultury, żeby do niej należeć, bo to jest podstawa istnienia subkultur.

Jednakże wcale nie musi się indentyfikować wyglądem. Osobiście uważam, że pchanie się w jakichś styl, tylko dlatego, że należy się do jakiejś subkultury to głupota. Chodzi mi, jeżeli się w ubraniach tego typu nie czuje dobrze. Bo jeżeli komuś wszystko odpowiada cacy, to ok.

 

#7 2010-10-09 12:17:27

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Wygląd a zachowanie.

Prawda jest taka, że sposób w jaki się ubieramy często determinuje to jak się zachowujemy (a może odwrotnie ^^ ?). No wybaczcie ale ja nie widzę punka a może raczej człowieka który wyznaje taką a nie inną ideologię chodzącego na co dzień jak klasyczny nerd. Nie widzę też osoby która jest skryta i nieśmiała w lateksowych spodniach i fryzurze a'la Mana'sama czy inny hide.
Wracając do Visual Kei, to mimo wszystko nie wydaje mi się, że wiąże się ten styl ubierania z jakimś konkretnym zachowaniem, nie widzę tu konkretnego światopoglądu więc niby jak bym się miała dostosować z zachowaniem do mojego ubrania ^^ Mam udawać wampira czy jak ^^ ? Zresztą popatrzmy na j-rockowców którzy są w dużej ilości przypadków po prostu wesołymi chłopakami którzy poza sceną z visualowym wizerunkiem nie mają właściwie nic wspólnego.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#8 2010-10-09 12:47:17

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Wygląd a zachowanie.

Iwaya napisał:

Zresztą popatrzmy na j-rockowców którzy są w dużej ilości przypadków po prostu wesołymi chłopakami którzy poza sceną z visualowym wizerunkiem nie mają właściwie nic wspólnego.

Dokładnie to co chciałąm powiedzeć. Dlka jrockowców visual kei jeste jedynie wyglądem scenicznym który nie odbija sie na ich zachowniu czy prywatnym życiu *a w każdym razie mi sie tak wydaje*
A jesli chodzi o ludzi takich jak my,którzy pasjonuja sie tym stylem czy próbuja go nasladowac  visaul powinien dostarczać nam wolnosci i dobrej zabawy przy tworzeniu strojów, fryzur itd. Bo np. dla mnie najlepsza rzecza w vk jest ten brak ograniczeń. Ale tak jak powiedziałą Iwaya nie jest on zwiazany z rzadna ideologia więc nie odbija się na zachowaniu. co innego ascynacja japonia, azją, anime, jrockiem.... wydaje mi sie że to to najbardziej zmienia psychike xddd

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eggy.pl olejek pomarańczowy hotele ciechocinek