#1 2009-12-29 22:23:12

Entice

Dachinko

Punktów :   

Avatar

http://gfx.filmweb.pl/po/91/13/299113/7307579.3.jpg?l=1261279446000
"Avatar" jest amerykańskim filmem z gatunku science fiction, którego twórcą, scenarzystą i reżyserem jest James Cameron. Jest to pierwszy od 12 lat film fabularny tego reżysera. Szacowany budżet filmu wynosi 237 milionów dolarów i jest obecnie trzecim najdroższym filmem w historii kina.

Światowa premiera: 18 grudnia 2009 r.
Premiera w Polsce: 25 grudnia 2009 r.

Główne role:
Sam Worthington - Jake Sully
Zoe Saldana - Neytiri
Sigourney Weaver - Grace Augustine

Akcja filmu rozgrywa się w XXII wieku. Główny bohater, Jake Sully, to sparaliżowany od pasa w dół weteran. Otrzymuje szansę by ponownie chodzić w ramach programu Avatar prowadzonego na Pandorze - księżycu gazowego giganta w układzie Alfa Centauri. Zamieszkuje go rasa humanoidalnych Na'vi - z ich DNA skrzyżowanego z DNA ludzi hoduje się ciała zwane "avatarami". Ludzki kontroler może zdalnie sterować takim ciałem i czuć to samo co jego avatar. Na Pandorze Jake zostaje wrzucony w sam środek narastającego konfliktu między ludzkimi przybyszami a Na'vi żyjącymi na etapie łuków i włóczni. Ludzie chcą za wszelką cenę pozyskać z Pandory bezcenne Unobtainium - nadprzewodnik zachowujący swoje właściwości nawet w temperaturach pokojowych. Jednocześnie zachowują się bezlitośnie wobec niezwykłej fauny i flory globu. Jake z czasem zaczyna dostrzegać mądrość Na'vi i zastanawia się, czy stoi po dobrej stronie...

Widzieliście? Jakie są wasze odczucia? Film godny uwagi czy też zwyczajnie przereklamowany i nudny? Wszystko o jednej z najdroższych produkcji w historii kina.
Ja, na razie krótko i zwięźle, powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem.


My secret friend, oh take me to the river
My secret friend, so we can swim forever

Offline

 

#2 2009-12-29 23:27:15

zdzisuafa

Ronin

Punktów :   

Re: Avatar

Ja jestem również pod ogromnym wrażeniem, po prostu zakochałam się w tym filmie, w Samie i ogólnie to mogłabym o tym pisać godzinami <333

jest to taka "bajka dla dużych dzieci"... niesamowita bajka...
dołująca była prawda o ludziach - wiadomo, gdzie się nie pojawią tam niszczą wszystko, co piękne... ; d
chciałabym polecieć na taką Pandorę XD

Offline

 

#3 2009-12-29 23:43:06

Entice

Dachinko

Punktów :   

Re: Avatar

Dokładnie! Film doskonale pokazuje jak okrutni i bezwzględni potrafią być ludzie, żeby tylko się wzbogacić - to jest aż przerażające. W kilku momentach zrobiło mi się porządnie smutno - łzy w oczach miałam^^. Rzeczywiście jest to taka "bajka dla dużych dzieci", ale generalnie to chyba głównie chodzi o to w jaki sposób ten film jest zrobiony. Żałuję, że nie poszłam na wersję 3D (nie było już biletów), przez cały czas wyobrażałam sobie jak te latające smoki etc musiały wyglądać... Ogólnie to podobało mi się bardzo, mimo że za filmami s-f nie przepadam i bardzo bardzo bardzo mocno wszystkim polecam, no xD.


My secret friend, oh take me to the river
My secret friend, so we can swim forever

Offline

 

#4 2009-12-30 17:09:42

zdzisuafa

Ronin

Punktów :   

Re: Avatar

Entice ja byłam na 3D i powiem szczerze, że nie było jakichś cudownych efektów... tam te nasiona drzew przodków (które nazwałam bożkami) latały przed oczami i jak były sceny w laboratorium biologicznym, to był szczególnie dobrze widoczny pierwszy plan i tło, ale większość rzeczy wyglądała tak, że czasami to zapominałam, że mam na sobie specjalne okulary ; p

także nie przejmuj się.

Offline

 

#5 2009-12-30 19:21:14

 4b1

Meijin

Punktów :   

Re: Avatar

Ja również byłam na wersji 3D i mi się bardzo podobało ^^ Fajnie było jak niektóre rzeczy latały przed samymi oczkami XD
Ogólnie film bardzo mi się podobał. (dzisiaj byłam) Najbardziej w oczy rzucały mi się wszelkie tła, ukazanie jakiś istot itp. Po prostu bosko *.* Świetny pomysł na film, świetna animacja i kolory ^^


http://img708.imageshack.us/img708/5461/hellomegs.gifRemember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3 http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif

Offline

 

#6 2010-01-08 17:57:43

 KlooN

Host

Punktów :   

Re: Avatar

Też byłam niedawno na 3D i powiem, że film jest genialny. Ogromne wrażenie na mnie wywarł.  Efekty były piękne po prostu. Zwłaszcza te wszystkie takie fajne świecące rośliny itd. Udał im się film mi się bardzo bardzo podobał.


http://img135.imageshack.us/img135/1816/1caafba5b8071164.jpg

Offline

 

#7 2010-01-16 21:33:56

Katrin

cc66ff

Re: Avatar

Na JoeMonsterze czytałam, że fabuła jest bardzo, bardzo podobna do Pocahontas xD
Z czystej ciekawości wybieram się do kina, 3D najlepiej oczywiście, rozumiem, że polecacie?

 

#8 2010-01-19 19:24:05

Edcetera

cc66ff

Re: Avatar

Hm... Byłam na tym ostatnio w kinie. Koleżanka, która oglądała ze mną, stwierdziła, że film świetny, że bardzo jej się podobał, że jest super i tak dalej i tak dalej.. Ja, owszem, twierdzę, że był dobry, ale nie byłam w stanie poczuć jego świetności, nie przekonał mnie do siebie tak bardzo. Powodem mogło być to, że miałam na nosie dwie pary okularów, przez co, nie dość, że bolała mnie głowa, to jeszcze musiałam jedną ręką je sobie ciągle podtrzymywać, by mi nie spadły. W dodatku, skoro jedną rękę miałam zajętą, to, żeby jeść popcorn, musiałam opakowanie z nim kłaść na sobie, przez co z dwadzieścia razy go na siebie wysypałam, po czym musiałam zdejmować te ciemne trójwymiarowe okulary i go sprzątać. x)
Swoją drogą, to po raz pierwszy byłam na filmie 3D. xD Nie wiem, spodziewałam się chyba czegoś lepszego, czy tam innego, ale nie było źle. ;D Wkurzały mnie jakby 'fruwające' napisy, które psuły cały efekt, to, że się tam z tłem zlewały.. xP Wrażenie wywarły na mnie te wszystkie świecące i fruwające stworzonka/roślinki, ziemia, która się na mnie posypała, jak tamten gościu biegł po raz pierwszy w postaci avatara.. Fabuła do mnie nie do końca przemówiła. Nie podobają mi się schematy typu [mały spoiler xD]: 'został wysłany po to i po tamto. zdobył informacje, ale się zakochał/przywiązał. zmienił zdanie i podejście, jednak wszystko się wydało, albo sam wszystko powiedział. przez to go znienawidzili, pozbyli się go.' i tak dalej... ._.' ale nie powiem, przyjemnie się oglądało. x) Szkoda mi było Trudy. xP

 

#9 2010-01-20 22:01:14

zdzisuafa

Ronin

Punktów :   

Re: Avatar

oh, ja też miałam na sobie dwie pary okularów i wyszłam z bólem głowy, ale było OK ; p
a co do schematu, to może i jest oklepany i wkurzający, ale akurat w tym filmie mi nie przeszkadzał, nie wiem dlaczego... ^^

Offline

 

#10 2010-07-18 23:37:23

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Avatar

Czytam i czytam i wciąż się zastanawiam.
Obejrzeć to czy nie ?
Tak, jeszcze nie widziałam XD
A mam to chyba gdzieś na kompie.
Tylko ostatnio się dowiedziałam, że podobno strasznie nudne i nie wiem czy mi się spodoba o.o
Kto mnie zna w miarę dobrze niech powie czy mi się spodoba XDD


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#11 2010-07-19 00:42:51

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Avatar

Ja powiem tylko że byłam na tym dwa razy w kinie xd
Ogólnie fabuła nie jest najwyższego lot'u ale dla mnie to poprostu film na który przyjemnie sie patrzy xd
No i moim zdaniem po prostu trzeba go zobaczyć w kinie i w 3d bo inaczej nie ma zadnej przyjemnosci ^^
Wiem że ci specjalnie nie pomogłam xdd

Offline

 

#12 2010-07-19 09:48:51

 KatadziinaChan

Meijin

Punktów :   

Re: Avatar

Moi rodzice oglądali w domu i im się bardzo podobało, ale ja wolałam wtedy skorzystać ze świętego spokoju i zostać na kompie xD
Hmm, może się kiedyś jednak skuszę, chociaż skoro w 3d jest tylko przyjemność to nie, u mnie nawet takiego kina nie ma, ledwo jakieś zwykłe jest, nawet nie pamiętam kiedy tam byłam xd


http://i41.tinypic.com/14n30p.jpg
*.*

Offline

 

#13 2011-05-15 19:12:39

 Miwako

Dachinko

Punktów :   

Re: Avatar

Nie oglądałam więc nie będe mówić czy fajne czy nie. ;] Ale mam grę z udziałem avatara xd


http://img820.imageshack.us/img820/170/61474156.jpg



I can believe but I couldn't see...

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/