#1 2009-10-01 21:40:02

hanami

cc66ff

Wiedźmin.

Andrzej Sapkowski jest znanym polskim pisarzem fantasy. Sławnym uczyniła go przede wszystkim "Saga o Wiedźminie", która składa się z 5 tomów ("Krew Elfów, "Czas Pogardy", "Chrzest Ognia", "Wieża Jaskółki" i "Pani Jeziora") oraz dwóch tomów opowiadań ("Ostatnie życzenie", "Miecz Przeznaczenia") Po za tym autor wydał jeszcze wiele opowiadań i zbiorów opowiadań (m.n "Coś się kończy, coś zaczyna"), pisał utwory do wielu polskich antologii.

Osobiście czytałam wszystkie wymienione tutaj tytuły i staram się dostać te, z którymi się jeszcze nie zapoznałam.
Do moich ulubionych tomów sagi należą: "Chrzest Ognia" i "Wieża Jaskółki", a z opowiadań uwielbiam "Coś więcej", "Coś się kończy, coś zaczyna", "Tandaradei!" i rewelacyjne "Trochę poświęcenia".
Z moich ulubionych bohaterów wymienię Triss, Kennę Selborne (bohaterka epizodyczna, ale i tak ją lubię), Regisa i Cahira.

Czy lubicie jego bardzo oryginalny styl pisania?
Który z tomów lub opowiadań podoba się wam najbardziej?
Jakich bohaterów lubicie a jakich nie?
Co sądzicie o jego opowiadaniach z poza gatunku fantasy?

 

#2 2010-01-31 08:56:41

Nanashi

cc66ff

Re: Wiedźmin.

Kocham jego książki, kończę właśnie Wiedźmina (czytając dwie pierwsze części) i jestem niemalże trak samo zafascynowana jak Kronikami wampirów xD Najbardziej lubię Regisa, Cachira i Ciri... (tych dwóch pierwszych "opłakiwałam" jak umarli) Nie wiem, które części mi się najbardziej podobały, wszystkie są wspaniałe. Jak skończę Wiedźmina mam zamiar zacząć czytać inne książki Sapkowskiego... Mam nadzieję, że się nie zawiode po Wiedźminnie O.O

 

#3 2010-06-21 19:49:08

Kemuri

cc66ff

Re: Wiedźmin.

O.O
Jestem tego samego zdania co Nanashi.
Tylko jakoś nie mogę się zabrać do dokończenia go >>

 

#4 2010-06-21 21:48:47

jeannette

cc66ff

Re: Wiedźmin.

Uwielbiam całą sagę Wiedźmina, przeczytałam ją chyba ze 3 razy ;) Ogólnie bardzo podoba mi się styl pisania Sapkowskiego, ma w sobie to coś co przyciąga wzrok. Chyba nie byłabym w stanie powiedzieć, który jego utwór najbardziej mi się podobał... hmmm może "Czas Pogardy" i "Coś się kończy, coś się zaczyna" ;) Moją ulubioną postacią jest definitywnie Cahir <3 xD i oczywiście Jaskier :D

Co do innych utworów Sapkowskiego to są naprawdę genialne :D Zwłaszcza trylogia husycka, która wręcz "pożerałam" ;)
Według mnie najnudniejsza była "Żmija", choć trzeba przyznać, że zakończenie było wymarzone ;)

Ogólnie jestem bardzo zafascynowana twórczością Andrzeja Sapkowskiego ;)

 

#5 2010-07-13 20:25:50

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: Wiedźmin.

Wiedźmina czytałam kilka lat temu więc już niewiele pamiętam z tej książki. Ale ulubioną częścią była "Wieża Jaskółki", nie wiem czemu po prostu bardzo ją lubiłam. Jeśli zaś chodzi o postacie to Gerald był moją miłością.
Ogólnie bardzo lubie twórczość Sapkowskiego, nie czytałam jeszcze jedynie Żmii, ale pewnie i to nadrobię. Trylogię Husycką bardzo lubię, przeczytałam już ją dwa razy i dalej mnie nie nudzi


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wymarzonezdjecia