#1 2009-08-10 14:25:51

Mana

cc66ff

Malice Mizer

MALICE MIZER (マリス・ミゼル; Marisu Mizeru) to zespół, którego muzykę trudno jest sklasyfikować. Ich wygląd może zmylić laika, szczególnie jeśli nie miał on wcześniej do czynienia z fenomenem Visual Kei. Podobnie jest z nazwą zespołu, złożoną ze słów "malice" - "'złośliwość" oraz "mizer" - prawdopodobnie od "misery" - "cierpienie", słów które wedle Many i Köziego odpowiadają na pytanie-sztandar które wyznaczało kierunek rozwoju zespołu: 'Czym jest człowiek?'.

Każdy z członków miał swój wkład w uczynienie MALICE MIZER zespołem tak oryginalnym i zróżnicowanym, jednak niekwestionowanym liderem był Mana, ekscentryczny gitarzysta odpowiedzialny nie tylko za ogólne brzmienie grupy, ale także za jej wizerunek. To on wraz z kolegą z poprzedniego zespołu, Közim, w sierpniu 1992 roku utworzyli MALICE MIZER. Wkrótce potem do składu przyjęli basistę Yu~Kiego, a w 1993 roku pierwotny perkusista Gaz zastąpiony został przez Kamiego.

Nie jest do końca jasne czemu pierwszy wokalista, Tetsu, w 1995 roku opuścił zespół. Jedne źródła podają, iż nie spełniał on wysokich oczekiwań Many, inne że to samemu Tetsu nie podobała się teatralność, jaka od zawsze towarzyszyła koncertom MALICE MIZER. Kilka miesięcy zajęło znalezienie jego następcy, następcy, który znaczniej lepiej potrafiłby się wczuć w klimat i odpowiadałby oczekiwaniom grupy. W końcu w październiku 1995 roku przesłuchanie (w formie imprezy karaoke) zadecydowało, iż nowym wokalistą MALICE MIZER został Gackt. Jakiś czas potem Yu~Ki wspominał w wywiadzie, iż Gackt wpasował się w zespół idealnie już od pierwszego dnia, a jednocześnie wniósł do niego wiele własnych pomysłów, które niewątpliwie miały wpływ na znaczny wzrost jakości i różnorodności piosenek a przez to i na wzrost popularności samej grupy.

Już po przejściu na major i wydaniu płyty Merveilles (która zadebiutowała na liście Oricon na drugim miejscu) Gackt postanowił opuścić zespół, aby poświęcić się karierze solowej. Niedługo potem, całkiem niespodziewanie na wylew do mózgu zmarł Kami. Po tej tragedii zespół postanowił przeczekać trochę przed podjęciem ważniejszych kroków, a tym czasem na zwolnione przez Gackta miejsce wysunąć do tej pory wspierającego tylko wokalistę - Klahę, który zaskoczył wszystkich niesamowitą siłą i czystością swego głosu. Pomimo tryumfów, jakie nadal święcili już w czteroosobowym składzie, w grudniu 2001 roku Mana, Közi, Yu~Ki i Klaha postanowili zakończyć swą działalność jako MALICE MIZER i podążyć własnymi ścieżkami.

Mana utworzył solowy projekt - Moi dix Mois, zaś Közi wraz z Harushiko Ash'em założył zespół Eve of Destiny i zajął się, tak jak Klaha, karierą solową.

Skład zespołu:
Mana - lider, współzałożyciel (wraz z Közim) i główny kompozytor zespołu, grał na gitarze i syntezatorach
Közi - współzałożyciel (wraz z Maną) grupy, był drugim (po Manie) autorem muzyki, grał na gitarze i syntezatorach
Yu~ki - był członkiem zespołu przez cały czas jego działalności, skomponował tylko jeden utwór w całej historii grupy, grał na gitarze basowej
Gaz - pierwszy perkusista grupy, odszedł w 1993
Kami - grał na perkusji od 1994 aż do śmierci na krwotok podpajęczynówkowy w 1999
Tetsu - pierwszy wokalista zespołu, odszedł w 1995
Gackt - drugi i najdłużej współpracujący (w latach 1995-1999) z grupą wokalista
Klaha - trzeci i ostatni wokalista Malice Mizer, działał od 2000 aż do rozpadu grupy w 2001

Dyskografia:

Albumy:

Memoire 24 lipca, 1994
Memoire DX 24 grudnia, 1994
Voyage ~Sans Retour~ 7 czerwca, 1996
Merveilles 18 marca, 1998
Shinwa 1 lutego, 2000
Bara no Seidou 23 sierpnia, 2000

Single:

Uruwashiki Kamen no Shoutaijou 10 grudnia, 1995
Ma Chérie ~Itoshii Kimi E~  10 października, 1996
Bel Air ~Kuuhaku no Shunkan no Naka De~  6 sierpnia, 1997
au revoir 3 grudnia, 1997
Gekka no Yasoukyoku 21 lutego, 1998
Illuminati 20 maja, 1998
Le Ciel ~Kuuhaku no Kanata E~ 9 września, 1998
Saikai no Chi to Bara 3 listopada, 1999
Kyomu no Naka de no Yuugi 31 maja, 2000
Shiroi Hada ni Kuruu Ai to Kanashimi no Rondo 26 lipca, 2000
Gardenia 30 maja, 2001
Beast of Blood 21 czerwca, 2001
Mayonaka ni Kawashita Yakusoku ~Bara no Konrei~ 30 października, 2001
Garnet ~Kindan no Sono E~ 30 listopada, 2001

http://www.nautiljon.com/images/galerie/artistes/malice_mizer/malice_mizer_49.jpg

 

#2 2009-08-15 12:56:39

Malice

cc66ff

Re: Malice Mizer

Malice Mizer.
Tutaj się rozpływam <3

Dla mnie, ten zespół ma to coś. Lubię takie melodie.

 

#3 2009-08-15 13:19:17

satosz

cc66ff

Re: Malice Mizer

Uwielbiam ich chcociaz Gakto mi tam totalnie nie pasuje xD
Ulubione kawałki Transilvania i Brise

 

#4 2009-08-15 23:02:11

Malice

cc66ff

Re: Malice Mizer

a dlaczego? jeśli można wiedzieć
ja zawsze lubię powrócić do Gardenii. To była pierwsza piosenka jaką usłyszałam ^^

 

#5 2009-08-15 23:47:41

satosz

cc66ff

Re: Malice Mizer

tzn w tym momencie chodzi mi o wyglad xD Gakto kojarzy mi sie jedynie z plastikiem i Vanilla, wiec tak jakos wyszlo xD
u mnie pierwsza byla Transylvania

 

#6 2009-08-15 23:55:36

Malice

cc66ff

Re: Malice Mizer

aaa, wygląd. Tak myślałam, ale chciałam się upewnić
Transylvania też świetna piosenka ^^

 

#7 2009-11-07 16:46:52

Sue

cc66ff

Re: Malice Mizer

Bardzo lubię. Moje ulubione piosenki to 'Beast of Blood', 'Bel Air' i 'Saikai no Chi to Bara'. <3

 

#9 2010-04-19 21:07:42

 tomika

Pierwsza dama jrocka

Punktów :   

Re: Malice Mizer

Zn@m k!lk@ n^t∑k. Z∑esp0ł j∑st m! zn@nﻵ gł0wn!∑ prz∑z G@ckt@ i M@n∑


http://img13.imageshack.us/img13/2993/sygnaturatomika.jpg

Offline

 

#10 2010-04-20 19:22:19

Kagami

cc66ff

Re: Malice Mizer

Malice Mizer - najbardziej podobali mi sie w skladzie z Tetsu , koles spiewal jakby mu rece odcinali , genialne.

Maly offtop - Tomika , nic nie zrozumialem ;c

 

#11 2010-07-31 22:57:12

 Broly

Dachinko

Punktów :   

Re: Malice Mizer

Gdy dowiedziałem się że Gackt śpiewał wcześniej w MM to postanowiłem sprawdzić co to w ogóle jest. Nie muszę chyba mówić że byłem bardzo zszokowany xD MM to zupełnie coś innego niż obecna "forma" Gackt'a. Obejrzałem pierwszy lepszy teledysk, padło na Illumination. Po obejrzeniu tego teledysku nie zajrzałem już do innych utworów xD


http://img121.imageshack.us/img121/6272/kaigif.gif

Offline

 

#12 2010-12-01 07:31:55

Shira

Dachinko

Punktów :   

Re: Malice Mizer

Zaczęło się od Moi dix Mois, to zauroczona wręcz w Manie musiałam posłuchać i tego. I nie zawiodłam się. O ile jestem stuprocentowym i typowym metalowcem, tutaj mogę słuchać wszystkiego. Nieporównywalnie wciąga.
Gackt era najlepsza, ale raczej przez to, że nagrali więcej. z Klahą, gdyby kontynuowali, również mogłoby ich czekać pasmo sukcesów. No i jakby Kami żył...
Ulubiony członek zespołu - uhh, tutaj naprawdę ciężko. Mana, nie ma co gadać. Poza tym chyba Klaha. I może Gakuto ;3. Ulubiona płyta - Voyage Sans Retour. Ulubiony utwór - Gekka no yasoukyoku (ona baaaardzo wciąga), Au Revoir, Beat of Blood ( Biist Braaad!) i Transylvania.

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://www.informacjaszczecin.pl/ wellness Ciechocinek