#101 2011-01-19 00:20:26

 Ribati

Gakusei

Punktów :   

Re: Girugamesh

RedRingo napisał:

ale osobiście wolę mocniejsze kawałki z charyzmą, melodią, a nawet darciem (ale nie full ostre), gdzie Sato czaruje swym dzwięcznym i aksamitnym głosem...niż ten 'NeW'Giruramesh...

Nu właśnie. Ich piosenkom brakuje charakteru. Mi akurat nie przeszkadzało użycie growlu przez Sato, choć osobiście także nie jestem zwolenniczką głosu typu "zarzynana świnia". Wiele zespołów udowodniło w tym roku, że eksperymenty- zbyt ekstremalne się nie udają. Np. MUCCu... ręce mi opadły i naprawdę nie mogłam dojść do siebie przez to co wyczynili. Giru też jest dowodem na to, że jak się nie myśli przy robieniu muzyki to wychodzi kupa. Po samplach nie bardzo wierzę w to, że będzie na tym albumie coś z charakterem i coś wyrazistego. Wgl nie rozumiem dlaczego według nich zdobywanie szerszej publiki musi wiązać się z nagrywaniem tak bezsensownej muzyki. Uważam, ze jak ktoś nie lubi rocka, to nie zmieni zdania nawet jeśli zagra sie najbardziej popowo przy zestawie gitar i perki. Osobiście mam parę znajomych, którym nawet SID nie odpowiada. Jeden z najbardziej lightowych zespołów jakie znam. W takim razie o czym tu mówić? Najbardziej nie lubię jak zespołu rockowe dziadzieją >_> to prawie tak jak Dodę nazwać rockiem. To straszne. Giru daje ciała >___>

Offline

 

#102 2011-01-19 14:56:01

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Girugamesh

Brak charakteru...taaa..to jest chyba dokładnie to o czym myslałam a czego nie potrafiłam nazwać ... Ja jestem w stanie zniesć naprawdę duzo i rozumiem potrzebe zmian i "rozwijania się" zespołów ale czasami to naprawde nie wychodzi na dobre...szkoda mi tylko bo uwielbiam ich jako ludzi xd za ich commenty i wpisy na myspace czy twiterze  a jesli dodac do tego to co  tworzyli na poczatku swojej kariery to zapowiadali sie naparwde niesamowicie ! Niestety ostatnio juz naparwde nie moge znależć tych dobrych strn ich twórczośći ... nawet głos Satoshiego nie ejst w stanie dużo nadrobić mimo że go uwielbiem ...a szkoda..naprawde żałuje ...
Co do tych sampli to nie lubie słóchać takich previevów i wole poczekać na calą płyte bo w sumie i tak nie spodziewam się czegoś dobrego

Offline

 

#103 2011-01-19 17:04:53

 Ribati

Gakusei

Punktów :   

Re: Girugamesh

Guren napisał:

nawet głos Satoshiego nie jest w stanie dużo nadrobić mimo że go uwielbiem ...

Nawet dobry wokalista nie jest w stanie uratować piosenki jeśli muzyka jest tandetna. Dla mnie Sato był jednym z wokalistów, których najbardziej cieniłam. Delikatny głos, charakterystyczny, pełen energii. Zakładam, że dalej to wszytko ma, ale te ich dzisiejsze piosenki nie pozwalają mu pokazać tego. 
Zazwyczaj także trzymam się od sampli z daleka, bo można sobie albo narobić za dużo nadziei albo można się bardzo zniechęcić. W tym przypadku jednak złamałam swoja zasadę bo zaniepokojona sytuacją Giru nie wytrzymałam ^^" Jest przecież jeszcze nadzieja, że się "nawrócą" no ale jednak jeśli album osiągnie sukces w Japan to..eheh >_>
Przykre jest, ale byw, że ci co krzyczą, że jest "dobre", zaczęli słuchać gdzieś od Alive czy Color. Przykra prawda niestety, także... no comment w tej sprawie.

Ostatnio edytowany przez Ribati (2011-01-19 17:06:49)

Offline

 

#104 2011-01-20 23:41:21

 RedRingo

Dorei

Punktów :   

Re: Girugamesh

Ribati... świetne porównanie
Jednym słowem, jeśli chłopaki się nie nawrócą to prawdopodobnie czeka ich wielkie rozczarowanie w Europie.
Owszem, słuszne jest chwalenie dobrego jak na artystów kontaktów z fanami i ich koncerty online.
Mogą również grac lżejsze i spokojniejsze kawałki, nawet ballady, ale... byle nie to co teraz!!
Nie!Nie!Nie! Nie ma tak dobrze i wszystko się opchnie, tylko za sprawą dobrej reklamy... nie u nas!!
Nie ważne czy teledysk, okładka płyty, czy wizerunek (no, może troszeczkę) jest świetny. Tak długo jak ich muzyka nie będzie dobra, tak długo sami będą się męczyc z nowościami. Próbowac zamknąc swoje 'JA' w ramce tylko dla potrzeb komercyjnych akurat nie jest czymś pozytywnym...
Tak długo my nie będziemy odczuwac przyjemności z słuchania ich muzyki, jak długo oni będą próbowac ścigac modę na nowości i pseudo świeżości.
Jeśli mi się dobrze wydaje, to najważniejsze w muzyce jest pokazanie emocji, marzeń i swojej osobowości. Oni gdzieś się zagubili w tym. Tworzenie muzyki jest ich życiem i pasją.... no i po co przeżywac takie katusze jak można pozostac przy swoim, robic swoje i byc w tym świetnym.
Ja myślę, że przemęczą jakoś ten album, przeżyją ewentualne niepowodzenie, zmądrzeją i wrócą do siebie w kolejnym albumie.

Offline

 

#105 2011-01-21 00:04:17

 Ribati

Gakusei

Punktów :   

Re: Girugamesh

No dobra Przegięłam, wina emocji bo pod nich kontrolą pisałam tamtego posta
Praw rynku chyba nigdy nie zrozumiem. "nie u nas" domyślam się w jakim kontekście to jest pisane ale są ludzie spośród starych i wiernych fanów Giru, którym się to podoba. Tak jak RED i SHIVER GazettE xD no ale tu znowu mamy różnice w gustach. Jestem prawie pewna, że w Japonii się spodoba. Ostatnio byłam "świadkiem" jakie rzeczy sie podobają Japończykom, więc nie będę zdziwiona. Ostatni rok był rokiem komerchy, zobaczymy czy po Giru ktoś będzie jeszcze praktykował takie świeżości muzyczne xD

Offline

 

#106 2011-01-21 10:03:13

 RedRingo

Dorei

Punktów :   

Re: Girugamesh

oby nie... ja chce znowu zostac zaczarowaną i mruczec ich piosenki pod nosem przez cały tydzień....

Offline

 

#107 2011-01-23 17:15:24

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Girugamesh

Ja tylko chciałabym nawiązać do wypowiedzi RedRingo:
Z tego co się nie myle to atoshi powiedział w kilku wywyiadach że to jest włąsnie ścieżka po której  chca iść i że to co tworzyli na poczatku swojej kariery już do nich tak nie przemawia ...Chca spróbować czegos onnego i takie tam więc nie jetsem pewna czy tak naparwde "zamykaja" swoje prawdziwe ja ....
Jesli przekręciłam jakieś fakty to gomen ^^ Samam mam nadzieje ze w końcu ten sposob grania tez im się znudzi i że wróca do korzeni ..
A co do japonie to... widząc SuG na 3 miejscu top 30 singli obok AKB48 nic mnie nie zdziwi ^^ I zgadzam się z Ribati .. w jap na pewno się spodoba ^^

Offline

 

#108 2011-01-23 18:41:43

 Ribati

Gakusei

Punktów :   

Re: Girugamesh

Szczerze mówiąc nie wiedziałam o tym co właśnie Guren napisałaś... jestem w szoku. Przykro mi to mówić, ale nie czuję aby stała się fanką ich najnowszych singli i albumów. Myślałam, ze to jakiś eksperyment- próba czegoś nowego aby pozyskać nowych fanów i właśnie dla nich stworzenie bardziej przystępnej muzyki. Z drugiej strony to normalne, że ludziom się gusta zmienią. Ktoś kiedyś słuchał techno o_O teraz słucha rock'a może porównanie (znowu ) mocno nie pasujące, ale skoro przestało im być dobrze w starych stylu to zostaje mi osobiście podziękować za wyjaśnienie w tej kwestii ale niestety, fanką ich nie zostanę.
Ostatnim Oriconem się zdziwiłam o_O SuG nigdy słuchałam, ale coś mi się wydało nie tak...

Offline

 

#109 2011-01-28 11:53:56

Iwaya

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Girugamesh

Iwaya przyszła bluźnić ^^
Właśnie przesłuchuję ten ich nowy album, limitowana edycja mi się ściągnęła. Pioseneczki lekkie i przyjemne, takie do posłuchania i poskakania aktualnie jestem na 06.Mienaikyori (już lubię tę piosenkę). Nie jestem obeznana w Giru bo też nigdy ich nie słuchałam więc nie mam porównania z poprzednimi dokonaniami (ale ja to nadrobię ^^). Zazdroszczę Monsun koncertu bo jak tak pograją to będzie się można fajnie pobawić ^^
Skoro teraz grają muzykę jaką faktycznie teraz czują i taką jaką oni sami chcą robić to bardzo dobrze, nawet jeśli ich starzy fani twierdzą inaczej. Trudno wymagać żeby robili coś czego już dłużej nie czują bo to dopiero mogłoby się okazać porażką.


http://img263.imageshack.us/img263/3245/sygna22.png


  ♥ AKAME 赤亀 仁仁  ♥ 横尾渉 Wataru


http://24.media.tumblr.com/tumblr_le7oqh0hiL1qa1txjo1_100.gif

Offline

 

#110 2011-02-10 19:40:59

 usagii

Dorei

Punktów :   

Re: Girugamesh

Ja strasznie napaliłam się na koncert w Berlinie i byłam o krok od kupienia biletów, ale po przesłuchaniu albumu stwierdziłam, że to będzie tylko strata pieniędzy. Może dla niektórych te kawałki są fajne, ale mnie trafia jak słyszę Inochi no ki, normalnie nie mogę... a z nowego albumu mówiąc szczerze podoba mi się tylko Opening i te destiny, jakoś ujdzie... a tak poza tym to z przykrością stwierdzam, że to już nie to Girugamesh co kiedyś. Bynajmniej ja tak myślę ._. Gome, że coś może nie w temacie, ale przyznam, że nie chciało mi się wszystkiego od A do Z czytać. ^^

Offline

 

#111 2011-02-11 12:28:09

 usagii

Dorei

Punktów :   

Re: Girugamesh

Ja właśnie straciłam motywację przez ten album. Ale no wiadomo każdy ma inny gust. Moim zdaniem szkoda, że zmienili styl grania.

Offline

 

#112 2011-02-11 18:15:23

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Girugamesh

Co do nowej płyty jest tak jak sie spodziwałam ... czyli dosyc slabo biorac pod uwage ze to Giru... podoba mi sie chyba tylko jedna ballada i moze jeszcze jakas piosenka, nie liczac tych z singli *na razie nie orietuje sie w tytułach*ale mimo wszytsko na pewno nie zrezygnowałabym z tego powodu z mozliwości zobaczenia ich na zywo xd Wciąz ich lubie za to co storzyli do tej pory a co do nowych piosenek to penie tez nie raz poslucham ich kiedy bede miała ochote na cos lzejszego ... chyba po prostu trzeba sie z tym wszystkim pogodzic ^^

Offline

 

#113 2011-03-05 21:42:33

 Guren

Meijin

Punktów :   

Offline

 

#114 2011-04-06 16:11:40

 Nishi

Nippon chūdoku

Punktów :   

Re: Girugamesh

Girugamesh Releasing Charity Song "pray"
http://4.bp.blogspot.com/-08GuOsCUeM4/TZwuSwxSgBI/AAAAAAAAD8g/IJCL5Gx32S4/s320/Girugamesh.png
Girugamesh have just been releasing their charity song "pray" in accordance with the event surrounding the devastating Tohoku Earthquake.  This time there is an English and a Japanese version of the song, and the profits of the sales will be donated to the "JACK IN THE BOX Donation Project" for the relief efforts in the areas hit hardest by the disaster.


I wanna take you away, Alice.


http://29.media.tumblr.com/tumblr_lu3n5ydcUg1qeetgzo1_r1_250.gif

Offline

 

#115 2011-04-18 22:43:34

 Guren

Meijin

Punktów :   

Re: Girugamesh

Girugamesh : Pray on Ustream

Może to sam fakt powodu dla którego ta piosenka powstała ale naprawde mi sie podoba ! W każdym razie moim zdaniem jest lepsza niż wiekszosc z ich nowej płyty ^^

Offline

 

#116 2011-08-08 20:21:57

 Kazu

Ningen

Punktów :   

Re: Girugamesh

Wokal Satoshiego jest tak niesamowity, że potrafiłabym go słuchać całe życie A ich PV są po prostu świetne ^_^


http://img580.imageshack.us/img580/5229/aiba01mynamelessname.png  http://img194.imageshack.us/img194/1526/everythingjun01passdami.png  http://img846.imageshack.us/img846/6849/nino04mynamelessname.png  http://img19.imageshack.us/img19/7444/7938931.png  http://img845.imageshack.us/img845/5351/shopassdamic.png

Offline

 

#117 2011-08-09 20:15:11

 Inu-sama

Host

Punktów :   

Re: Girugamesh

Moim ulubionym członkiem tego zespołu jest Satoshi. Po prostu go uwielbiam ^__^
Muzyka jest dla mnie wyjątkowa - a z dodatkiem elektroniki o wiele ciekawsza.
Bardzo lubię singiel "Inochi no ki" i sądzę, że każda piosenka jest miła dla ucha, jednak najbardziej przypadła mi do gustu "Vision".


http://i1193.photobucket.com/albums/aa353/cheechuul/tumblr_lq4eezPQKr1r0aa00o1_500.gif
http://i1193.photobucket.com/albums/aa353/cheechuul/tumblr_lnulsaeXXl1qewmxj.gif

Offline

 

#118 2012-12-02 14:24:38

NikaraNikita

Dorei

Punktów :   

Re: Girugamesh

widzę, że i tu życie stanęło.

Co do zmiany giru, chłopaki mieli wywiad na ten temat, i przyznali, że bardzo im przykro, że fani się od nich odwracają i krytykują nowe brzmienie. oni ciągle szukają "TEGO CZEGOS", a jedyną metodą jest przecież metoda prób i błędów. Także chłopaki się trochę niemile i smutnie rozczarowali, że zamiast wsparcia i KONSTRUKTYWNEJ krytyki otrzymali bardzo wiele wiadomosci pt. "Ale shit, to nie jest stare giru, juz was nie lubie".

To tak do przemyślenia.


A Ci,którzy nadal trwają przy giru, zapraszam na giru forum na portalu pun.pl
przed nazwą portalu wpiszcie po prostu "girugamesh. " i jestescie w domu.

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pojemniki mapa zaręczyny w wellness Ciechocinek