#1 2011-04-27 19:52:22

 luthien

Dorei

Punktów :   

Higurashi no naku koro ni

http://i.pinger.pl/pgr322/bdccd1590022260c4d23377e/higurashi_main_characters.jpg

Hinamazawa to mała mieścina, do której wraz z rodzicami przenosi się Keiichi Maebara. Miasteczko jest tak małe, że wszyscy – dzieci i młodzież – uczą się w jednej klasie miejscowej szkoły. Maebara zostaje przez koleżanki przyjęty do klubu, którego celem jest wspólne spędzanie czasu na grach i zabawach. Sielankowo, nieprawdaż? Na początku tak, ale wkrótce chłopak dowiaduje się, że kilka lat wcześniej doszło w Hinamazawie do bestialskiego mordu. Miasteczko miało zostać zalane, a mieszkańcy przesiedleni, aby w pobliżu powstać mogła tama. Na nic zdały się protesty mieszkańców i pisma do rządu. W końcu mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce – zlinczowali i poćwiartowali osobę związaną z budową tamy. Nikt z mieszkańców nie chce o tym z Keiichim rozmawiać, ale chłopak czuje, że za tym wszystkim kryje się coś niedobrego. Wkrótce na jaw wychodzi, że było to tylko jedno z tajemniczych wydarzeń, do których doszło w mieścinie w ciągu kilku ostatnich lat... Wszystkie wiążą się z miejscowym festiwalem Watanagashi, odprawianym co roku ku czci boga Oyashiro.
Serial został stworzony tak, aby widz przez cały czas czuł niepokój. Pierwszy odcinek jest przyjemny i można mieć wrażenie, że będzie to anime o chłopaku i kilku kawaii dziewczynkach. Później jednak wszystko się zmienia: dochodzi do tragicznych wydarzeń, po czym znów mamy nową historię, zaczynającą się od czegoś radosnego, ale ponownie kończy się to tragedią. Gdy zaczyna się następna historia widz już nie daje się nabrać na ładny początek – wiadomo, że tragicznym finałem tego będzie zabójstwo, że któryś z głównych bohaterów popadnie w obłęd lub wyrządzona zostanie mu jakaś nieprzyjemność etc... Stan niepokoju, oczekiwania na coś niedobrego będzie towarzyszył widzowi do samego końca, a twórcy nieraz pewnie go zaskoczą.

Bo tego nie ma, a musicie to obejrzeć! ._. genialne O.O
a jak ejst, to mi proszę wybaczyć ale nie widziałam, a szukałam! O.o

Offline

 

#2 2011-05-13 06:39:35

 chechu

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Re: Higurashi no naku koro ni

Moah, uwielbiam to anime ^-^ myślę, że pierwsza seria była najlepsza... wraz z wkroczeniem w drugą cały taki dreszczyk emocji znika... Zaś w pierwszej ... *-* jak oglądnęłam pierwszy odcinek to było takie 'wtf' xD tak patrzę, i sobie myślę, że pewnie później coś się zacznie dziać.... no i się dzieje XD trochę to anime psychiczne no ale XD najbardziej mi się podoba właśnie to, że jest kilka takich krótkich historii, kilka możliwych rozwojów wydarzeń.. ktoś kogoś zarzyna, a już w następnym odcinku wszystko jest 'od początku' ^-^
Ogólnie anime wywarło na mnie dość duże wrażenie ^-^


http://img838.imageshack.us/img838/1143/ffdff.jpg
亀ちゃん、愛してる ♥   

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://oneloft.pl/ zaręczyny w wellness Ciechocinek