#1 2009-08-12 15:42:35

 Etinette

Queen of KAT-TUN

Punktów :   

Buddyzm

Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma – "Nauka Przebudzonego") – system filozoficzno-etyczny uznawany przez wielu za religię, rzadziej za psychologię. Jego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był, żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Jako religia buddyzm zalicza się do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.

Czy ktoś z was jest buddystą, a może chociaż zna osoby wyznające tą religię? Co o tym myślicie?



http://img15.imageshack.us/img15/5617/kameei.jpg

Offline

 

#2 2009-08-13 13:02:03

Mana

cc66ff

Re: Buddyzm

Ja myślałam, że to jest w Chinach xD
Wiem, że Japończycy modlą się do smoka... (Taka duża figurka święta czy coś tam)

 

#3 2009-08-25 11:55:00

Hukou

cc66ff

Re: Buddyzm

Nie wiem czy w ogóle buddyzm można nazwać religią. Generalnie jest to bardziej filozofia życia, bo jeśli ktoś pogrzebie w tym trochę więcej, to dowie się, że będąc buddystą może być jednocześnie np. chrześcijaninem. Jedno nie wyklucza drugiego, bo w buddyźmie nie ma żadnego boga, ani obrzędów typowych dla religii.
Osobiście podoba mi się w nim wiele rzeczy, ale nie wierzę w reinkarnację, a tym samym w to, że Budda ma kilkanaście wcieleń, pod którymi należy go czcić. Dlatego buddystką raczej nigdy nie zostanę, ale uważam Buddę za wielkiego mędrca i lubię czytać jego nauki.

 

#4 2009-10-31 21:56:52

Ppx

Host

Punktów :   

Re: Buddyzm

Ale raczej buddyzm w Japoni ma się nijak do prawa?
Ostatnio czytałam o rzeczowym traktowaniu zwierząt w Japonii. oO"
Jest specjalne miejsce w zoologikach (podobno) na "stare", znudzone zwierzęta, zostawia się je tam i kupuje sobie nowe, a tamte idą do uśpienia...

Offline

 
Partnerzy:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.jpnpride.pun.pl Ciechocinek pakiety pobytowe